Svátek má: Alexandra

Regiony

Velikost textu:

Werich: Léčba smíchem je elixírem života

Werich: Léčba smíchem je elixírem života

Syn Jana Wericha jako pedagog, moderátor a bavič lidských duší Jiří Werich Petrášek má práce více než dost.

Jiří Werich Petrášek v Domově seniorů v ústeckých Doběticích
14. října 2018 - 11:58

Když se spolu s ním dá dohromady pianista Karel Štolba a zpěvák Pavel Mészáros, vždy spáchají na lidech něco zábavy v pořadu „Hovory W“. S tímto pořadem se objevili také v Domově seniorů v ústeckých Doběticích.

„I přes požehnaný věk většiny diváků se publikum ukázalo být mladé duchem. Svými reakcemi často předčilo i diváky o generace mladší. Někteří si i vzpomněli, jak před mnoha lety chodili na představení Jiřího otce Jana Wericha,“ vzpomíná Mészáros na říjnovou návštěvu v domově seniorů.

Obdobně návštěvu seniorů hodnotí i Werichův syn. „Byl jsem moc příjemně překvapen, jak publikum reagovalo. Není nad to, když publikum komunikuje. Prostě jsme si povídali, a to je nejlepší na malých scénách či v klubech, kde máte k lidem blíž. Jako v Doběticích,” říká Jiří Werich Petrášek.

Psychologové zdůrazňují, že pro seniory je cenné mít dostatek mezilidských kontaktů. Zpestření, které přinesl pořad „Hovory W“, je toho dokladem. Senioři reagovali bezprostředně, vděčně. Pořad byl pro ně vítaným zpestřením.


Jiří Werich Petrášek v Domově seniorů v ústeckých Doběticích

Jiří Werich Petrášek a Pavel Mészáros

Závěrečnou Ježkovu píseň „Život je jen náhoda” si oba protagonisté, Jiří Werich Petrášek i Pavel Mészáros vždycky vychutnají

Senioři dostali podepsané fotky

Pavel Mészáros dodává: „Že si s námi publikum zpívá naše písničky, na to jsme zvyklí. A je to moc fajn. Ale tolik zpěváků, jako mezi seniory v Doběticích, jsme snad ještě nezažili. Dokonce jsme nechali kolovat i mikrofon – a našlo se i pár sólistů.”

„Mladý“ Werich k tomu dodal: „Léčba smíchem je elixírem života. Určitě se s touto medicínou se do Dobětic
ještě vrátíme.“

(red.,usteckenovinky.cz,foto:fr)