Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

Výstavba nového parku u Bašty v Litoměřicích začala

Výstavba nového parku u Bašty v Litoměřicích začala

Výstavba nového parku v lokalitě Mezibraní poblíž restaurace Bašta začala. Akci provede firma Smola Stavby s.r.o. z Litoměřic. Cena je 6,4 milionu korun a uhradí ji město.

Ilustrační foto z akce
21. září 2020 - 07:00

„Stavba bude dokončena do konce roku, travnaté plochy pak do května roku příštího,“ upřesnil Ladislav Pošík, investiční technik Odboru územního rozvoje na Městském úřadu v Litoměřicích.

Celý prostor bude po jarním rozkvětu více barevnější. Vyrostou zde květinové záhony levandulí, aster či cibulovin, přičemž každé pokvetou v jiné období. Ze stromů pak červeně kvetoucí kaštany, lípy, pavlovnie či svitely. Chybět nebude ani pět nových laviček a dva odpadkové koše. Výsadba trávníku se pak bude týkat i dalších tří ploch za silnicí.

Výstava na zámku představuje Nevítané návštěvníky

„V lokalitě Mezibraní proběhla v minulých měsících také oprava vodovodu. Tím se zmenšila pravděpodobnost dalších oprav v nejbližším období. Rovněž čerpací vrt, který prošel již druhou zkouškou po jeho loňské realizaci, je připraven k tomu, aby po dokončení stavby zásoboval vodou závlahy,“ sdělila Lenka Brožová z odboru životního prostředí.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto web města Litoměřice)