Svátek má: Evžénie

Regiony

Velikost textu:

Výstava Marko a Hory II je k vidění v atriu ústecké nemocnice

Výstava Marko a Hory II je k vidění v atriu ústecké nemocnice

Vernisáž výstavy Marko a Hory II slavnostně zahájil generální ředitel Krajské zdravotní, a. s., Ing. Petr Fiala. 

Ilustrační foto z výstavy
13. dubna 2018 - 07:00

„Mezi lékaři máme v naší společnosti řadu těch s uměleckým nadáním. Většinou se jedná o hudebníky. Fotografováním vysokohorských záběrů při svých cestách je MUDr. Ivo Blšťák, primář ústecké gynekologicko-porodnické kliniky, výjimečný. Ing. Milan Blšťák se zase věnuje fotografování mikrosvěta. Vystavené fotografie tak spojuje nejen sourozenectví obou autorů, ale rovněž jejich pouto k přírodě a jejímu fotografickému bohatství,“ uvedl Ing. Petr Fiala.

MUDr. Ivo Blšťák, primář Gynekologicko-porodnické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., doplnil, že se jedná již o druhou výstavu, kdy první se uskutečnila v atriu před sedmi lety.

Na Bezdězu budou vystaveny vzácné dřevořezby z křížové cesty

„Mé fotografické obrazy vás provedou záběry z horských treků od Krkonoš po Himálaje. Snímky bratra Ing. Milana zase vám přiblíží úžasný mikrosvět kapek rosy, ledových krystalů a barev, které jsou bez velkého zvětšení normálnímu člověku utajené. Celá výstava diváka prostě zavede do nových světů. Její součástí je tradičně i anketa s názory návštěvníků, ze které na konci výstavy vylosujeme pět výherců. Ten nejšťastnější vyhraje jeden z fotografických obrazů podle svého výběru,“ řekl závěrem MUDr. Ivo Blšťák.

Pro Ústeckenovinky.cz KZCR.


(lh,ústeckenovinky.cz,foto KZCR)