Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

Výstava „70 let Zoo Děčín“ bude k vidění po celé září

Výstava „70 let Zoo Děčín“ bude k vidění po celé září

Slavnostní vernisáží byla v pátek 6.září oficiálně zahájena výstava, která mapuje 70 let existence děčínské zoologické zahrady. Výstavu, která je volně přístupná veřejnosti, připravila zoo v galerii Obchodního centra Pivovar Děčín.

Ilustrační foto z výstavy
9. září 2019 - 07:00

„Zoo Děčín prošla za sedmdesát let obrovskou proměnou. Ze zookoutku, přes zamřížovaný zvěřinec se stala moderní zoologickou zahradou s mnoha chovatelskými úspěchy. Výstava, kterou jsme u příležitosti tohoto významného jubilea připravili, přiblíží příchozím historii zoo z pohledu jednotlivých ředitelů, kterých se v ředitelském křesle vystřídalo celkem šest, a připomene i významné osobnosti spjaté s děčínskou zoo,“ uvedla mluvčí zoo Alena Houšková.

Foto z výstavy

Lidé si budou moci zavzpomínat například na medvědy grizzly Siegfrieda a Helgu, ale i na jiná zvířata - součástí výstavy je totiž i kolekce exponátů Vlastivědného muzea Česká Lípa. Nechybí ani spousta historických fotografií, dobových článků z tisku a dalších rekvizit.


Zajímavou součástí expozice je i audiokoutek, kde se bude možné zaposlouchat do vzpomínek pamětníků, nebo videokoutek, který představuje činnost zoo v nejrůznějších podobách.

Stříhání pásky se ujala ředitelka zoo Kateřina Majerová a manažer obchodního centra Čeněk Vávra.

„Výstava je možné navštívit denně od 9 do 20 hodin, k dispozici bude do konce září a vstup je zdarma.,“ doplnila mluvčí.

Pro Ústeckenovinky.cz Alena Houšková, Zoo Děčín - Pastýřská stěna, příspěvková organizace

(lh,usteckenovinky.cz,foto Zoo Děčín)