Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Výrobce Staré myslivecké daroval stovky litrů desinfekce

Výrobce Staré myslivecké daroval stovky litrů desinfekce

Mezi společnosti, které se zapojili do nezištné a dobrovolné pomoci těm nejpotřebnějším v době pandemie, patří Palírna U Zeleného stromu.

Ilustrační foto
12. května 2020 - 07:00

Ta darovala stovky litrů desinfekce domovům důchodců v Ústeckém kraji a také pomohla vybavit lihem ústeckou nemocnici a univerzitu. S generálním ředitelem palírny Pavlem Kadlecem se sešel náměstek hejtmana Zdeněk Matouš.

„Velmi si ceníme rychlé a účinné pomoci, kdy ta nejohroženější místa, tedy domovy důchodců, byly v krátkém čase a bezplatně ze strany palírny U zeleného stromu vybaveny tolik potřebnou desinfekcí. Je to pomoc velmi vítaná v těžké době a já věřím, že se nám podaří dobré vztahy prohloubit i v časech klidných, třeba propagací značky historicky spjaté s naším krajem,“ řekl Zdeněk Matouš, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj a cestovní ruch.

Dezinfekci darovala v dubnu společnost 22 domovům důchodců v regionu v 74 pětilitrových kanistrech, celkem tedy 370 litrů. Dále byly obdarovány domovy v Olomouckém kraji, kde dnes společnost vyrábí. Další dar směřoval do ústecké nemocnice, které obdržela 75 litrů 80% lihu k přípravě další desinfekce, 30 litrů získala také ústecká univerzita UJEP.

„Situace v České republice byla a je vážná, nemocnice často nevěděly, kdy budou mít zajištěné dodávky desinfekce. Palírna U Zeleného stromu tedy využila svých zásob a vedle svých tradičních produktů začala stáčet i osmdesáti procentní konzumní líh, který desinfekci může nahradit. Zdarma jsme ho rozvezli do nemocnic, přestože jsme od státu nedostali odpuštění spotřební daně,“ vysvětlil generální ředitel Pavel Kadlec.


Palírna U Zeleného stromu v Prostějově má pětisetletou tradici ve výrobě destilátů. Tento název nese společnost od roku 2017, kdy se tak přejmenoval přední výrobce lihovin v zemi, společnost Granette&StarorežnáDistilleries. Ta vyrábí i likér Stará myslivecká, historicky spjatý s Ústeckým krajem, s likérkou v Krásném Březně. Také díky tomuto spojení míří pomoc palírny právě do Ústeckého kraje.

Pro Ústeckenovinky.cz Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková,Krajský úřad Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto web UK)