Svátek má: Tereza

Regiony

Velikost textu:

Vyhlášení a předání ceny Spokojený zákazník Ústeckého kraje

Vyhlášení a předání ceny Spokojený zákazník Ústeckého kraje

Dne 20.října 2017 byly vyhlášeny výsledky soutěže a jedenácti podnikatelům bylo předáno ocenění Spokojený zákazník Ústeckého kraje 2017.

Ilustrační foto
23. října 2017 - 07:00

Ocenění firmy převzaly z rukou hejtmana Ústeckého kraje pana Oldřicha Bubeníčka, který anketě udělil záštitu a kraj akci finančně podpořil. Cena se uděluje pouze v pěti krajích, na Ústecku má dlouholetou tradici a je pro živnostníky prestižním oceněním.
 
„Vážím si práce malých podnikatelů, živnostníků a řemeslníků, kteří svému oboru a cechu dělají čest a jejich zákazníci, spotřebitelé, to dokáží ocenit. Děkuji tedy oceněným za jejich výsledky a přeji jim, aby je úspěchy v podnikání provázely i v dalších letech a jejich klientela se rozrůstala,“ řekl při předávání cen hejtman Oldřich Bubeníček.

Oceněním Spokojený zákazník Sdružení českých spotřebitelů (SČS) vyjadřuje, že podnikatel, který jej získal, poskytuje služby v oboru svého podnikání kvalitněji, než běžně očekává spotřebitele. Toto ocenění se uděluje na dva roky a jeho cílem je ukázat v různých oborech pozitivní přístup podnikatelů na místní úrovni.

Cena Spokojený zákazník byla letos v Ústeckém kraji předána již posedmnácté  a finančně ji podpořil i Ústecký kraj samotný.

„Jsme velmi rádi, že do hodnocení a práce odborných komisí se zapojují nejen spotřebitelé, ale právě i zástupci místních a podnikatelských samospráv,“ řekl místopředseda Správní rady SČS Libor Novák.

Odborná komise pro ochranu spotřebitele byla v Ústeckém kraji ustavena v roce 2001 a jejím předsedou je v současnosti Radek Černý, předseda Komise pro zemědělství a venkov Rady Ústeckého kraje.

Muzeum Rumburk zve na výstavu : A lodě pluly dál...

Odborná komise pro ochranu spotřebitele Ústeckého kraje rovněž určila seznam podnikatelských subjektů, kterým bylo ocenění SČS v letošním roce uděleno.SČS si klade za cíl hájit oprávněné zájmy a práva spotřebitelů na vnitřním trhu EU a ČR, přičemž zdůrazňuje preventivní stránku ochrany zájmů spotřebitelů. Jen poučený spotřebitel se dokáže účinně hájit. SČS působí v řadě oblastí, pokrývají odbornosti ve vztahu k bezpečnosti a kvalitě výrobků, standardizaci a finančních služeb.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)