Svátek má: Radek

Regiony

Velikost textu:

Vinařské Litoměřice začínají již tento pátek

Vinařské Litoměřice začínají již tento pátek

Milujete kvalitní vína a cimbálovku Jožky Šmukaře? Pak neváhejte a přijďte v pátek 13. a v sobotu 14.dubna (10 – 19 hodin) do Kulturního a konferenčního centra na již 16. ročník „Vinařských Litoměřic“ .

Ilustrační foto z akce
12. dubna 2018 - 07:00

Tato akce se právem řadí mezi nejprestižnější vinařské akce pořádané v České republice. Do Litoměřic se opět sjede několik desítek vinařů především z Čech a Moravy, ale i ze zahraničí, aby na svých degustačních stáncích v Kulturním a konferenčním centru představili to nejlepší, co vyrobili.

Již v pátek odpoledne budou předány ceny nejúspěšnějším vinařům. Jak rozhodli porotci při březnové soutěži konané v litoměřickém hotelu Koliba, titul šampiona VL 2018 si odnese Vinařství Lahofer. Velký úspěch ale zaznamenaly i Klášterní vinné sklepy Litoměřice, jejichž majitel převezme zlatou medaili pro nejvýše hodnocené české víno. Předána však bude řada dalších medailí a cen.

Tradiční bude i sobotní doprovodný program výstavy – “Víno a zdraví” a “Víno a pokrmy”, kde odborníci z řad lékařů přednáší své poznatky o vlivu vína na lidský organismus.

Mezinárodní den památek na Grabštejně: renesanční etapa v historii hradu

Vinařské Litoměřice byly zařazeny mezi nejprestižnější akce kraje a hrdě nesou název „Rodinné stříbro Ústeckého kraje“. Záštitu nad nimi stejně jako v předchozích ročnících přijal i starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč. Loňského ročníku se zúčastnilo přes šedesát vystavovatelů a téměř pět tisíc návštěvníků. Obdobně tomu bude i letos.


Podle webu města Litoměřice

(lh,ústeckenovinky.cz,foto město Litoměřice)