Svátek má: Vendula

Regiony

Velikost textu:

Víkend přilákal do Labe arény Ústeckého kraje desítky zájemců

Víkend přilákal do Labe arény Ústeckého kraje desítky zájemců

Parkour Night, Slovanské hry a bojové umění podle A. Karimova (Systema Sibiřský kozák) ovládly v uplynulém víkendu Labe arénu Ústeckého kraje ve Štětí.

Ilustrační foto z akce
25. února 2020 - 07:00

Na rozdíl od bojového umění sibiřských kozáků, které se zde prezentovalo poprvé, je parkour ve Štětí již zaběhnutou aktivitou s vlastním sportovním oddílem. Bez nadsázky tak lze říct, že Labe aréna se stává jedním z parkourových center v ČR, o čemž svědčí i vysoký zájem účastníků.

„Slovanské hry vedli čeští, certifikovaní instruktoři. Účastníci měli možnost posílit prostřednictvím her zdravou cílevědomost, odvahu, sebedůvěru, radost, kolektivní spolupráci, sílu a zdravý tělesný i mentální vývoj. Pomocí metodiky EmpowerTheChild byl vytvořen hravý prostor a situace, které zmíněné vlastnosti u dětí i dospělých stimulují,“uvedl instruktor Petr Bartůněk.

V nedělních odpoledních hodinách proběhl seminář slovanského bojového umění Systema Sibiřský kozák pro mládež a dospělé, pod vedením certifikovaného instruktora System Sibiřský kozák, Petra Bozděcha. Účastníci pracovali s biomechanickým pohybem těla, s principem vlny a dalšími zákony našeho vesmíru, které jsou obsaženy ve všech bojových uměních. Seminář pomohl nalézt účastníkům nový pohled na náš svět, život i boj.

Velmi atraktivní víkendovou částí byl Parkour Night za účasti vrcholových parkouristů ze skupiny USC Parkour z Jihlavy, kteří do Labe arény zavítali již podruhé a určitě ne naposledy. Na pravidelné úterní a páteční tréninky v parkourupořádané TJ KVS Štětí v Labe aréně navazují obdobné workshopy se známými a úspěšnými parkourisy. To vše přispívá k rostoucí popularitě tohoto poměrně netradičního sportu ve Štětí a okolí. Aktivity a plánované akce parkour týmu ve Štětí můžete sledovat na facebookových stránkách TJ KVS Štětí.


Parkour Night, Slovanské hry a Systema Sibiřský kozák proběhly v Labe aréně Ústeckého kraje v sobotu 15. a v neděli 16. února 2020. Kromě pohybových aktivit pro děti i jejich rodiče byl připraven i další doprovodný program včetně kina s popcornem, přespávání v Labe aréně a samozřejmě i dobré jídlo s pitným režimem.  

Pro Ústeckenovinky.cz Milan Vodička, Labe aréna, z.s

(lh,usteckenovinky.cz,foto Milan Vodička)