Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

Veletrh Sokrates 1 lákal budoucí žáky středních škol

Veletrh Sokrates 1 lákal budoucí žáky středních škol

Ve sportovní hale v Mostě byl v neděli 5. listopadu zahájen 16. ročník dvoudenního veletrhu středního vzdělávání SOKRATES 1. Akce proběhla pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, který se také zúčastnil slavnostního zahájení.

Ředitelka OHK Most
8. listopadu 2017 - 07:00

„Jsem na tomto veletrhu již poněkolikáté a myslím si, že má v našem regionu už svou tradici. Opět zde vidím spoustu vystavovatelů, kteří návštěvníkům představí možnosti vzdělávání, a já věřím, že až nějakou z vybraných škol dostudují, že neodejdou za prací jinam, ale své vzdělání zúročí v našem Ústeckém kraji,“ řekl v úvodu hejtman Oldřich Bubeníček.


Slavnostní zahájení proběhlo také za přítomnosti litvínovské místostarostky Eriky Sedláčkové, předsedy Okresní hospodářské komory Most Rudolfa Junga a generálního ředitele ČEZ Energetické produkty, s.r.o, Pavla Donáta.

Foto z akce

Akce je určena hlavně pro žáky posledních ročníků základních škol a jejich rodiče s cílem usnadnit žákům volbu jejich dalšího vzdělávaní a ujasnění jeho směru. Na veletrhu se letos prezentovalo 27 škol.

„Smyslem veletrhu je podpořit zájem veřejnosti o vzdělávání žáků a dospělých, a tím přispět k lepší informovanosti veřejnosti o možnostech vzdělávání nejen v regionu,“ řekla ředitelka OHK Most Jiřina Pečnerová.

Veletrh pořádá Okresní hospodářská komora Most ve spolupráci s ČEZ Energetické produkty, s.r.o. a Úřadem práce České republiky a Krajskou pobočkou v Ústí nad Labem.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)