Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Vánoční strom se rozsvítí v Litoměřicích 7. prosince

Vánoční strom se rozsvítí v Litoměřicích 7. prosince

Na náměstí v Litoměřicích byl postaven vánoční strom. Smrk ztepilý, který se nacházel v Husově ulici, městu darovala soukromá osoba. I s vánoční výzdobou instalovanou na Mírovém náměstí se rozzáří v pátek 7.prosince.

Ilustrační foto
6. prosince 2018 - 07:00

Rozsvítí ho starosta města Ladislav Chlupáč v 18 hodin. Vánočně laděný program plný pohádek, zpěvu, zábavy a soutěží o ceny však začíná již v 15.00 hodin fanfárami a koledami.

„Stejně jako na předchozích akcích, tak ani na rozsvícení vánočního stromu návštěvníci nenajdou jednorázové plastové kelímky,“ uvedla Věra Kmoníčková, ředitelka Městských kulturních zařízení, jež akci pořádají. Pokračují tak v boji proti plastovým odpadům. Další novinkou letošního ročníku je odměna pro každého, kdo si přijde vychutnat bohatý vánoční program v andělském kostýmu. „Výzva platí nejen pro děti. Zapojit se mohou klidně i jejich rodiče. Třeba se nám podaří vytvořit rekord v počtu andělíčků a andělů na našem náměstí,“ dodává Věra Kmoníčková.


Rozsvícení vánočního stromu bude možné sledovat i z ptačí perspektivy. Věž Kalich nabízí prohlídku až do 19 hodin. Rozzářená vánoční výzdoba instalovaná na veřejném osvětlení v ulicích města těší Litoměřičany již od pátku 30. listopadu.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto město Litoměřice)