Svátek má: Alexandra

Regiony

Velikost textu:

V Ústí nad Labem zazní Hubertova mše

V Ústí nad Labem zazní Hubertova mše

Díky univerzitnímu projektu Viva la musica si budou moci vychutnat neobvyklou Hubertovu mši také milovníci hudby v Ústí nad Labem.

Hornisté na zámku Augustusburg
3. listopadu 2018 - 07:00

Nechte se pozvat k tradiční oslavě Hubertovy mše s plnými tóny zvuků lesních rohů velkého ansámblu hornistů a se společným zpíváním. Němečtí a čeští hornisté předvedou své umění na dvou koncertech, na zámku Augustusburg a v Císařském sále Muzea města Ústí nad Labem..

„Na koncertě na české straně, který se koná v neděli v Císařském sále Muzea města  Ústí nad Labem, se můžete těšit na představení hráčů na lesní rohy, kteří zahrají tradiční Hubertovu mši, komorní hudbu pro lesní roh a loveckou hudbu,” říká Hana Galiová z UJEP. V Ústí nad Labem dále zazpívají litoměřický sbor SingingFriends a ústecká Luscinia,


Oběma koncertům předcházel workshop pro hornisty, který vedl prof. Thomas Hauschild. Workshop i koncerty jsou financované Evropskou unií, Evropským fondem pro regionální rozvoj, v rámci projektu „Viva la musica – kultura v partnerských městech Chemnitz – Ústí nad Labem a jejich regionech”. Realizátorem projektu je Saská Mozartova společnost, z.s.,  partnerem je Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Vstupné na koncert v Ústí nad Labem je dobrovolné.


  • sobota, 3. listopadu 2018, 17:30 h , zámek Augustusburg, zámecký kostel, Hubertova mše
  • neděle, 4. listopadu 2018, 16:00 h, Císařský sál v Muzeu města Ústí nad Labem,Hubertova mše

Pro Ústeckenovinky.cz Mgr. Jana Kasaničová, tisková mluvčí UJEP

(lh,usteckenovinky.cz,foto Wolfgang Schmidt)