Svátek má: Dalibor

Regiony

Velikost textu:

V ústeckém kampusu proběhne filmový festival

V ústeckém kampusu proběhne filmový festival

Filozofická fakulta UJEP láká na jedinečný předvánoční filmový festival. Navštivte ho v ústeckém kampusu. Ve dnech 17.–21. 12. 2018 proběhne na Filozofické fakultě UJEP Filmový festival dokumentárních filmů.

Barbora Řebíková
14. prosince 2018 - 07:00

Studenti všech kateder se spojili a vytvořili jedinečnou přehlídku filmů pro studenty i veřejnost. Promítány budou dokumenty z filmového festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.

„Každý den promítneme v čase od 10:00 do 20:00 h 5 filmů. Vstup pro účastníky bude zdarma, stejně jako doprovodné akce – přednáška Marka Orko Váchy dne 19. 12. večer nebo workshopy a besedy s odborníky,“ říká organizátorka festivalu Barbora Řebíková.

„Festival není jen přehlídkou zajímavých dokumentů. Je také možností se v předvánočním čase na chvíli zastavit a podívat se na české problémy optikou válkou zmítaných zemí, dětí pracujících v továrnách na textil, umírajících dívek, pro jejichž záchranu nemohou lékaři nic udělat, protože jim to zakazuje zákon, optikou naší planety, jejíž biodiverzita nenávratně mizí, a uvědomit si, že z této perspektivy je náš předvánoční shon mimořádnou výsadou života v zemi, jíž žádná válka nezmítá, děti mohou chodit do školy a zdravotní péče je dostupná všem,“ vysvětluje dále Barbora.

Promítací dny budou rozděleny do tematických okruhů, proběhne Eko čtvrtek  a pátek lásky, a zbylé dny půjde o všehochuť. Studenti chystají k promítání také tradiční popcorn, svařák a jiná překvapení. Festival lze navštívit i ve skupinách (školní třídy). V případě zájmu, kontaktujte  Barboru Řebíkovou, (zc.liame@arobrabber ), aby mohl být zajištěn klidný průběh festivalu.

Pro Ústeckenovinky.cz Mgr. Jana Kasaničová, tisková mluvčí UJEP

(lh,usteckenovinky.cz,foto archiv UJEP)