Svátek má: Lýdie

Regiony

Velikost textu:

V Roudnici nad Labem dokončili relaxační a klidovou zónu

V Roudnici nad Labem dokončili relaxační a klidovou zónu

V pátek 21.9.2018 došlo ke slavnostnímu převzetí stavební části tzv. Relaxační a klidové zóny v Roudnici nad Labem v blízkosti potoka Čepel na pomezí Hracholusk a Podlusk.

Klidová zóna
24. září 2018 - 07:00

Byla tak dokončena první etapa projektu zpřístupňujícího tamější lokalitu ze sídliště a vytvářející prostor vhodný pro pěší i cyklisty. V rámci úvodní etapy stavby, zaměřené na zpřístupnění oblasti, došlo k ob­nově stávajícího krytu vozovky v blízkosti ga­ráží a zpevnění cesty kolem přilehlých za­hrádek asfaltem. Přímo v tzv. klidové zóně pak vznikla stezka pro pěší a cyklisty, vedená vedle rybníka až k zá­stavbě v Podluskách. Podél stezky jsou pak umístěny odpočívky s lavičkami a cvičeb­ními stroji.

Slavnostní otevření

Součástí přístupových cest je také napojení městského sídliště. Vznikla proto, v zimě udržovaná, chodníková plo­cha vedená přes stávající pole z Okružní ulice. Veškeré rekonstruované, či navržené zpevněné plochy jsou nasvětleny novým veřejným osvětlením.

 „Dokončili jsme dlouho připravovanou stavbu, která nejen obyvatelům Podlusk a Hracholusk, ale celému městu přináší nový prostor pro trávení volného času, relaxační i sportovní aktivity. Zvolili jsme záměrně místo, které celá řada z nás již pravidelně navštěvuje a návrh řešení, které nabídne maximální využití této lokality. Věřím, že výsledek první etapy projektu se setká s úspěchem a podaří se navázat i jeho další částí, která by mohla využít potenciál prostředí v okolí zdejšího rybníka,“ sdělil místostarosta Ing. František Padělek

Samozřejmostí je i výsadba odpovídající zeleně, která však vyžaduje odpovídající podnebné podmínky. V rámci projektu tak ještě proběhne dodatečná úprava okolí stavby a výsadba stromořadí kašta­novníků jedlých a ořešáků královských. Zakázku o celkové ceně 7 386 153 Kč vč. DPH realizovala firma STRABAG a.s. a termín ukončení všech prací byl stanoven na listopad tohoto roku. Všechen nově osazený inventář, včetně cvičebních prvků, je však již plně funkční a připraven na vaši návštěvu.

Podle webu města Roudnice nad Labem

(lh,usteckenovinky.cz,foto město Roudnice nad Labem)