Svátek má: Igor

Regiony

Velikost textu:

V Německu na veletrhu se otevřela Brána do Čech

V Německu na veletrhu se otevřela Brána do Čech

O víkendu začala v Drážďanech letošní sezóna veletrhů cestovního ruchu. Na Reisemesse Dresden 2020 nechyběl se svou překrásnou expozicí Brána do Čech ani Ústecký kraj se svými partnery.

Ilustrační foto z akce
5. února 2020 - 07:00

O stánek byl tradičně velký zájem. Také se zde letos poprvé představil nejnovější Handbuch – průvodce Labskou stezkou, který bude slavnostně pokřtěný na Holiday World Praha 13. února.

„Veletrh v Drážďanech je vždy příjemné navštívit. Vždyť návštěvníci z Německa jsou u nás nejpočetnější skupinou zahraničních návštěvníků. Také je vidět, že na veletrhu se k nám mnozí vracejí jako ke starým přátelům, chtějí nové tipy a zajímavosti. Zároveň je ale důležité prezentovat nabídku našich čtyř destinací pro ty, kteří k nám zavítají poprvé. Veletrh je také místem setkávání. Rád jsem naši expozici představil generální konzulce České republiky v Drážďanech Markétě Meissnerové,“ řekl na veletrhu náměstek pro cestovní ruch Zdeněk Matouš. Návštěvu krajské expozice si o víkendu nenechal ujít ani hejtman Oldřich Bubeníček.


V rámci Brány do Čech se návštěvníkům veletrhu představila města Ústí nad Labem, Děčín, Teplice, Most, Chomutov, Žatec, dále destinační agentury Krušné hory, Dolní Poohří a České středohoří. U návštěvníků jsou tradičně oblíbené ochutnávky piva, tentokrát z minipivovarů Monopol z Teplic a U Orloje z Chrámu chmele a piva v Žatci a z žateckého pivovaru. Zájem si získala ukázka Českého porcelánu z Dubí nebo děčínský Active point, zážitková agentura a půjčovna sportovního vybavení. Prostor dostal také partnerský region Ústeckého kraje, polská Ostróda. Na veletrhu se kromě tradičních propagačních tiskovin, o které je vždy zájem, představil nový Handbuch, neboli průvodce Labskou stezkou. Ten se dočká svého křtu na pražském veletrhu cestovního ruchu Holiday World (13. – 16. února), kde bude opět Ústecký kraj se svou expozicí.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto web UK)