Svátek má: Hana

Regiony

Velikost textu:

V neděli 12.prosince bude zahájen rychlíkový provoz Ústí n.L.– Kolín

V neděli 12.prosince bude zahájen rychlíkový provoz Ústí n.L.– Kolín

RegioJet, druhý největší osobní železniční dopravce v České republice, zahájil předprodej jízdenek na rychlíkové spoje na lince R23 Ústí nad Labem hl. n. – Mělník – Nymburk hl. n. – Kolín a zpět.

Ilustrační foto
3. prosince 2021 - 07:00

V neděli 12. prosince – při příležitosti změny vlakových jízdních řádů – převezme dopravce RegioJet na základě vítězství v poptávkovém řízení Ministerstva dopravy provoz rychlíků na této lince.

Denně se bude jednat celkem o 16 spojů – 8 v každém směru, které budou zastavovat v následujících stanicích: Ústí nad Labem hl. n., Ústí nad Labem západ, Ústí nad Labem - Střekov, Litoměřice město, Štětí, Mělník, Všetaty, Stará Boleslav, Lysá nad Labem, Nymburk hl. n., Poděbrady, Velký Osek a Kolín. Spoje budou provozovány v kategorii rychlík třívozovými klimatizovanými soupravami složenými z jednoho vozu první třídy (Business) a dvou vozů druhé třídy (Low-cost).

Internet zdarma a v první třídě zdarma voda, káva a džus

Cestující v obou třídách budou moci během jízdy využít zdarma připojení k internetu, budou moci sledovat na svých zařízeních (notebook, tablet, chytrý telefon…) filmy a další obsah prostřednictvím palubního zábavního portálu. Cestující v první třídě, dostanou navíc zdarma vodu, kávu a ti, kteří cestují déle než 60 minut, pomerančový džus.

Kromě jízdenek RegioJet budou platit také jízdenky PID, DÚK a OneTicket

Kromě jízdenek v tarifu RegioJet budou ve všech spojích linky R23 platit – stejně jako doposud – také jízdenky v tarifu PID a DÚK. Pro cestující s jízdními doklady těchto integrovaných dopravních systémů se tak nic nemění. Cestující, kteří budou cestovat na jednotlivé jízdné RegioJet, mají automaticky jako součást jízdenky také rezervaci místa. Ve vlacích budou platit také jízdní doklady jednotného tarifu OneTicket.

Klimatizace a zástrčky pro připojení ke 230 V

Všechny vozy budou klimatizované. Vozy druhé třídy budou mít jak tzv. oddílové uspořádání s látkovými sedačkami v kupé s 6 místy, tak uspořádání velkoprostorového oddílu. Vůz první třídy nabídne velkoprostorové uspořádání s polohovatelnými koženými sedačkami. Cestující v první i druhé třídě budou mít k dispozici možnost připojení drobných elektronických zařízení do zásuvek s 230 V. Ve vlaku bude 5 míst pro přepravu jízdních kol, oddíl pro přepravu dětských kočárků. Ve vozech druhé třídy bude 18 míst (3 kupé) vyhrazeno jako tzv. dětský oddíl a ve voze druhé třídy je také umístěno kupé pro přepravu cestujících na vozíčku a také toaleta přizpůsobená pro tyto cestující.Ve stanicích a zastávkách, kde budou zastavovat vlaky na lince R23 (s výjimkou stanic Velký Osek, Všetaty a Stará Boleslav), bude probíhat prodej jízdenek v tarifu RegioJet – a to jak na linku R23, tak na ostatní spoje, které RegioJet provozuje. Ve stanicích Poděbrady a Nymburk hlavní nádraží bude probíhat prodej jízdenek RegioJet prostřednictvím jízdenkového automatu dopravce Arriva; ve stanici Ústí nad Labem hl. n. bude dočasně prodej jízdenek RegioJet umístěn na prodejním místě DÚK ve staničním vestibulu a také v automatu dopravce Arriva (RegioJet připravuje otevření vlastního prodejního místa ve stanici Ústí nad Labem hl. n. během prvního pololetí 2022). V ostatních stanicích budou otevřena prodejní místa RegioJet. Nejvýhodněji je možné jízdenky zakoupit přes internetové stránky www.regiojet.cz či mobilní aplikaci – a to v kombinaci s Kreditovou jízdenkou, jejíž pořízení je zdarma a lze ji získat jednoduchou registrací přes internet.

V tarifu RegioJet jsou v nabídce jednotlivé i časové (traťové) jízdenky – a to včetně jízdenek v tarifu se státem nařízenými slevami pro studenty, seniory a další skupiny cestujících.

Cestující mohou využít v rámci platnosti také jízdenky v tarifech PID, DÚK a OneTicket, jejichž předprodej probíhá na běžných prodejních místech.

Rychlíky na lince R23 umožní také přepravu psů – bez toho, aby museli cestovat v uzavíratelné schráně s nepropustným dnem.
(rp,usteckenovinky.cz,foto:regiojet)