Svátek má: Jeroným

Regiony

Velikost textu:

V litoměřické nemocnici bylo otevřeno Centrum porodní asistence

V litoměřické nemocnici bylo otevřeno Centrum porodní asistence

Centrum porodní asistence otevřela Krajská zdravotní, a.s. (KZ), na Gynekologicko-porodnickém oddělení Nemocnice Litoměřice, o.z.

Ilustrační foto
16. září 2023 - 07:00

Slavnostního zahájení provozu 13. září v litoměřické porodnici se v doprovodu ředitele nemocnice Ing. Vladimíra Kestřánka, MBA, DiS., za vedení společnosti zúčastnil místopředseda představenstva KZ MUDr. Leoš Vysoudil, MBA, primářka oddělení MUDr. Petra Hejtmánková a její zástupce a vedoucí lékař porodních sálů MUDr. Petr Holba. Hosty, mezi nimiž nechyběly i bývalé porodní asistentky a další personál litoměřické porodnice, seznámili s projektem a provedli je nově připravenými prostory centra.

„Jsem rád, že Krajská zdravotní sleduje moderní trendy v oboru gynekologie a porodnictví a že nemocnice v Litoměřicích se stala vlajkovou lodí, první, kde se Centrum porodní asistence zřizuje. Jsem přesvědčen, že jeho otevřením to nekončí, protože v současné době se připravuje projektová dokumentace na komplexní rekonstrukci porodních sálů s předpokladem jejího dokončení v únoru příštího roku. Získáme-li další finanční prostředky, v závěru roku 2024 začne celková rekonstrukce oddělení navazující na modernizaci lůžkové části, která proběhla v roce 2010,“ uvedl MUDr. Leoš Vysoudil, MBA, místopředseda představenstva KZ.

Centrum porodní asistence (CPA) tak rozšiřuje nabídku litoměřického gynekologicko-porodnického oddělení v péči o fyziologicky těhotné ženy. Projekt byl zahájen v polovině června za podpory a pomoci zkušených odborníků Gynekologicko-porodnické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Bulovka – přednosty kliniky prof. MUDr. Michala Zikána, Ph.D., a vedoucího lékaře porodního sálu tamního CPA MUDr. Jana Matěchy, kteří se slavnostního otevření litoměřického CPA rovněž zúčastnili.„Chceme jednoznačně vrátit porodním asistentkám práci, která jim patří. K tomu bylo potřeba připravit celou řadu kroků, aby ji mohli vykonávat. Mimo jiné vytvoření rámce péče v ambulanci, bezpečné péče porodní asistentky o matku a dítě, jak vést rozhovor s těhotnou ženou, jak komunikovat v obtížných situacích či kde je hranice výhradní péče porodní asistentky a kde je již potřeba lékař. Přistoupili jsme k re-designu porodního sálu, kdy v rámci plánovaného malování porodního sálu došlo k jeho kompletnímu přetvoření, ke změně celkového vizuálu, instalaci pracovních linek a částečné obnově mobiliáře. Změnou v nejbližších týdnech projde i ambulantní trakt, kde vzniknou tři nové ambulance a centrální sesterna,“ řekl vedoucí lékař porodních sálů MUDr. Petr Holba. Motem snažení týmu zdravotnických specialistů, jak zdůraznil, je na základě realizace řady projektů vydobýt zpět renomé špičkového pracoviště v regionu.

„Centrum porodní asistence má potenciál stát se jedním z nejvyhledávanějších v rámci porodnic okresu Litoměřice až k hranicím Prahy a zároveň propojit všechny výhody, které nám nabízí to, že jsme spojeni s Krajskou zdravotní,“ přiblížil ambice litoměřických porodníků MUDr. Petr Holba.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:krajskazdravotni)

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%