Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

V Labe aréně Ústeckého kraje se setkala česká triatlonová špička

V Labe aréně Ústeckého kraje se setkala česká triatlonová špička

Hodně dlouho, možná až 20 let, musel fanoušek českého triatlonu čekat na okamžik, kdy se kompletní česká reprezentace potká na společných závodech v ČR.

Ilustrační foto z akce
8. července 2020 - 07:00

To se podařilo až uplynulý víkend v Labe aréně Ústeckého kraje, konkrétně na veslařském a kanoistickém kanálu v Račicích.Na start TriathlonFest Račice, kterým 4. července 2020 odstartoval Český pohár v olympijském triatlonu, se postavila kompletní česká špička.

Tentokrát Labe aréna Ústeckého kraje přivítala fantasticky obsazené triatlonové závody. Vzhledem k tomu, že mezinárodní sezona je z důvodu epidemie koronaviru stále přerušena, mohla se do Račic sjet kompletní česká reprezentace v čele s olympioniky Vendulou Frintovou a Janem Čelůstkou. Po několika letech se na závodě českého poháru představila i Petra Kuříková, která dlouhodobě žije a trénuje ve Švýcarsku. Startovní pole navíc doplnila čtveřice talentovaných švýcarských reprezentantů, mezi nimiž nechyběli národní šampioni či kontinentální mistři ze štafetového závodu.

„Série triatlonových závodů na račickém kanálu, která odstartovala letos ve druhé polovině května a která vyvrcholila víkendovým Českým pohárem v olympijském triatlonu, letos určitě ještě nekončí. Už nyní připravujeme další triatlonová klání na druhou polovinu letošního roku. Labe aréna Ústeckého kraje nabízí ideální podmínky nejenom pro veslařské a kanoistické závody, ale potvrdilo se, že je ideálním místem i pro významné triatlonové závody,“ uvedl Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje.

Pořadatelem nového závoduTriathlonFest Račicebyla Česká triatlonová asociace, která se tak rozhodla reagovat na zrušení dvou tradičních podniků Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu.Kanál v Račicích, kde se obvykle jezdí veslařské nebo kanoistické závody, dokáže triatlonistům nabídnout skvělé zázemí. Po skončení nouzového stavu se zde konalo již několik triatlonových závodů, například ICT triatlon, ½ Ironman nebo Sprint Triatlon.


Výsledky - TriathlonFest Račice, 4. července
INTERVAL, muži: 1. Jan Volár 36:23, 2. Jan Čelůstka 36:47, 3. Lukáš Kočař 37:16
INTERVAL, ženy: 1. Vendula Frintová 41:10, 2. Iveta Fairaislová 41:12, 3. Romana Gajdošová 41:13
FINÁLE, muži: 1. Jan Volár 28:19, 2. Tomáš Zikmund 28:19, 3. Jan Čelůstka 28:22
FINÁLE, ženy: 1. Petra Kuříková 29:58, 2. Alissa Königová (Švýc.) 29:59, 3. Romana Gajdošová (Slov.) 30:07

Pro Ústeckenovinky.cz Milan Vodička, Labe aréna, z.s

(lh,usteckenovinky.cz,foto Milan Vodička)