Svátek má: Erik

Regiony

Velikost textu:

V děčínské zoo se v sobotu slavil Mezinárodní den zvířat

V děčínské zoo se v sobotu slavil Mezinárodní den zvířat

Téměř sedm stovek lidí využilo v sobotu 2.října slunečného počasí a vydalo se oslavit Mezinárodní den zvířat do děčínské zoo. Ta pro příchozí připravila veselé odpoledne plné nejrůznějších aktivit s názvem Den zvířat.

Z akce
6. října 2021 - 07:00

„Mezinárodní den zvířat se po celém světě slaví na počest františkánského mnicha svatého Františka z Assisi, který pečoval o opuštěná, nemocná a týraná zvířata. Oficiálně připadá tento svátek na 4. října - na den úmrtí tohoto mecenáše. V zoo si tento významný den připomínáme pravidelně každý rok, a proto ani letošek nebyl výjimkou,“ vysvětlila mluvčí zoo Alena Houšková.Během odpoledne měli návštěvníci možnost vybírat z pestrého programu. Nechyběla v něm například pohádka v podání Divadla Na Klice, hudební kapela U-style, soutěž ve stopování medvěda a opice, svoji činnost do zoo přijeli přestavit pracovníci Chráněné krajinné oblasti České středohoří a Národního parku České Švýcarsko, prezentoval se i Městský útulek pro opuštěná a toulavá zvířata Děčín, šluknovští sokolníci, českolipské Ekocentrum Orsej nebo včelaři z Benešova nad Ploučnicí.

Další velkou akci pro veřejnost chystá zoo na sobotu 6. listopadu, kdy se uskuteční již tradiční akce s názvem Strašidelná zoo – odpoledne plné strašidel, dýní a lampiónů.    
Ústeckénovinky.cz informovala Alena Houšková, tisková mluvčí, Zoologická zahrada Děčín.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:zoodecin)