Svátek má: Benedikt

Regiony

Velikost textu:

V Děčíně vznikne nové multifunkční sportoviště

V Děčíně vznikne nové multifunkční sportoviště

Město Děčín bude mít nové multifunkční sportoviště. Sportoviště vznikne na místě současného skateparku a hokejbalového hřiště u zimního stadionu.

Fotografie současného stavu
8. září 2019 - 07:00

Celá stavba vyjde na bezmála 34 000 000 korun, začít stavět by se mělo již během září, město Děčín v pátek 6.9. předalo zhotoviteli staveniště.


Fotografie současného stavu

„Předpokládáme, že přibližně patnáct milionů korun by měla pokrýt dotace od ministerstva školství,“ říká Vladislav Raška, náměstek primátora s tím, že její přesná výše se bude odvíjet od celkových uznatelných nákladů ve smyslu splnění podmínek dotace.

„Místní areál byl roky v zanedbaném stavu, jsem proto rád, že tu vznikne nové sportoviště. Jednou z priorit vedení města je podpora sportu, a toto je další krok, aby si lidé v našem městě měli možnost jít zasportovat,“ dodává náměstek.

Na místě vzniknou dvě multifunkční hřiště s umělým povrchem. Na jednom hřišti se bude moci hrát například malý fotbal, volejbal, nohejbal, tenis či basketbal, na druhém pak hokejbal a in-line hokej. Součástí areálu bude také betonový skatepark, šatny, toalety a sprchy. Areál bude mít i umělé osvětlení.


„Multifunkční sportoviště za zimním stadionem bylo hodně diskutované téma. Jsem proto rád, že vznikne. Věřím, že se díky němu podaří v Děčíně přilákat ke sportu více dětí,“ říká radní pro sport Jakub Houška.

Letos bylo například otevřeno workoutové hřiště v Březinách pro venkovní posilování. Hřiště bylo postaveno v rámci akce Tvoříme Děčín. Další podporou sportu je letošní otevření školních hřišť v odpoledních hodinách či o víkendu pro veřejnost, která si na nich může bezplatně zasportovat.

Pro Ústeckenovinky.cz Luděk Stínil, tiskový mluvčí, Magistrát města Děčín

(lh,usteckenovinky.cz,foto MM Děčín)