Svátek má: Lýdie

Regiony

Velikost textu:

V Děčíně lidé mohou nově třídit také kovový odpad

V Děčíně lidé mohou nově třídit také kovový odpad

Město umožnilo občanům třídit další druh odpadu. Od března postupně přibydou do ulic šedé kontejnery na sběr kovových odpadů. Dosud bylo možné tento odpad odkládat pouze na sběrných dvorech.

Ilustrační foto
6. března 2018 - 07:00

„Chceme umožnit lidem třídit další komoditu, která se hojně vyskytuje v černých nádobách. Stanoviště tříděného odpadu lidé dobře znají a odpad pravidelně třídí. Roční náklady na svoz a likvidaci odhadujeme na více než 250 tisíc korun,“ vysvětlil náměstek primátorky Jiří Anděl.

Kostel Povýšení sv.Kříže je dominantou obce Mečeříž

Ve městě bylo vytipováno celkem 77 stanovišť separovaného odpadu, kam město šedé nádoby umístí. Již od tohoto týdne budou kontejnery postupně usazovány ke stávajícím stanovištím tříděného odpadu. Do šedých nádob na kovové obaly je možné odkládat čisté a prázdné nápojové plechovky, konzervy od potravin, zvířecí konzervy, tuby, uzávěry a víčka od nápojů, jogurtů.  Pro větší výtěžnost jednotlivých kontejnerů je potřeba obaly sešlápnout. Do kontejnerů ale nepatří stlačené kovové nádoby od kosmetiky a jiných sprejů, kovové obaly od barev a motorových olejů. Výsyp nádob bude probíhat jednou měsíčně.

Pro Ústeckenovinky.cz Markéta Lakomá, tisková mluvčí, Magistrát města Děčín.

(lh,usteckenovinky.cz,foto Magistrát města Děčín)