Svátek má: Andrea

Regiony

Velikost textu:

V Chomutově získali sociální automobil

V Chomutově získali sociální automobil

Zcela nový vůz značky Dacia Dokker mohou nyní využívat pracovníci a klienti Fondu ohrožených dětí Klokánek v Chomutově.

Nové vozidlo
6. prosince 2019 - 07:00

Slavnostní předání automobilu proběhlo ve čtvrtek 28. listopadu 2019 za účasti zástupců chomutovské organizace a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo zaměstnanci zařízení využijí k přepravě dětí a k dalším podpůrným aktivitám.

Fond ohrožených dětíKlokánek Chomutov, kterýzabezpečuje dvacet dětí, obdržel nový vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Chomutovský Klokánek získal v celkovém pořadí již 811. automobil.

„Myslíme si, že každá společnost, která s úspěchem provozuje svou činnost, by měla alespoň malou částí pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Pro většinu zařízení pečujících o děti není zrovna jednoduché pořídit si nový vůz. Proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a zařízením i organizacím pečujícím o osoby nacházející se v nouzi tímto způsobem pomoci,“uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Bukovci nechal postavit kastelán Pražského hradu

Na financování vozidla se podílelo asi 47subjektůnapříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

Pro Usteckenovinky.cz Šárka Nosková, EPIC Public relations s.r.o.

(lh,usteckenovinky.cz,foto EPIC)