Svátek má: Tamara

Regiony

Velikost textu:

Užijte si neděli plnou experimentů v děčínské zoo

Užijte si neděli plnou experimentů v děčínské zoo

Experimentální show! Tak přesně to čeká v neděli 21. května návštěvníky děčínské zoologické zahrady. Zoo přichystala společně s Přírodovědeckou fakultou a Fakultou životního prostředí UJEP Ústí nad Labem odpoledne plné chemických a biologických pokusů a ukázek.

Z plakátu k akci
17. května 2023 - 07:00

Kdo dorazí, uvidí nebo si bude moct vyzkoušet nespočet experimentů. „Akce s názvem Den pro biologii začíná ve 14.00 hodin, program bude probíhat na 2 místech. V amfiteátru a na relaxační louce. V amfiteátru nám katedra chemie ukáže například pokusy jako jsou Faraonovi hadi, bengálské ohně nebo butanová pěna. Na vlastní kůži bude možné si zkusit třeba pektinové žížalky, vesmírný sliz, lávové lampy a spoustu dalšího,“ vyjmenovala mluvčí zoo Alena Houšková. Na relační louce pak bude možné s katedrou biologie například pozorování želvušek, houby Cordyceps nebo masožravých rostlin. „S katedrou životního prostředí nahlédneme pomocí mikroskopu pod vodní hladinu a poznáme život ve vodě. Nebudou chybět hravé kvízy pro děti a ukázky přírodnin,“ doplnila mluvčí zoo. Celá akce se koná u příležitostiMezinárodního dne biologické rozmanitosti.

Zoo zároveň připomene i Světový den želv. K dispozici bude informační stánek spolku Chráníme mořské želvy a také stanovištní soutěž. Posledním bodem programu bude otevření 2 záhonků pro motýly, které byly osázeny rostlinami, které tento druh hmyzu přitahují.

Ústeckénovinky.cz informovala Alena Houšková, tisková mluvčí, Zoologická zahrada Děčín - Pastýřská stěna, příspěvková organizace.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:zoodecin)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
12%
Ne
transparent.gif transparent.gif
34%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%