Svátek má: Alexandra

Regiony

Velikost textu:

Ústecký mobilní hospic má třetí automobil

Ústecký mobilní hospic má třetí automobil

Mobilní hospic Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., při ústeckém onkologickém oddělení, získal třetí výjezdové vozidlo.

Foto z předání
5. listopadu 2018 - 07:00

Díky daru Nadačního Fondu Evy Matějkové (NFEM), jenž je dlouhodobým pravidelným donátorem podporujícím paliativní péči, zdravotníci budou moci zajíždět vozem Hyundai Santa Fe2,2CRDi 4x4 automat v zimním období za pacienty například do výše položených oblastí Krušných hor.

Nové auto

„Vy se snažíte pomoci onkologicky nemocným a my vám chceme tuto činnost usnadnit. Zcela určitě tu nejsme naposledy, protože sledujeme, jak to tady vypadá. Je tu vidět kus odvedené práce, máte nádherné zařízení. Za mě děkuji,“ uvedl při předání vozidla 25. října 2018 v revitalizovaném areálu Centra komplexní onkologické péče V PodhájíIng. Josef Matějka, předseda správní rady NFEM, který je do Ústí nad Labem přivezl společně s členkou správní rady NFEM Mgr. PetrouČopovou.

„Velmi si vaší přízně vážíme, protože mecenášů skutečně geometrickou řadou ubývá. Mobilní hospic považuji za bezmála deset let, které jsem ve funkci, za náš společný nejpovedenější projekt. Jde o práci neskutečně záslužnou a podařilo se tu rozjet velké dílo.Začínali jsme v podstatě z nuly, bez úhrad ze strany zdravotních pojišťoven, bez všeobecné podpory a dnes se dostali hodně daleko.Za to MUDr. Janě Dušánkové a jejímu kolektivu velký dík. Zástupcům nadačního fondu děkuji za to, že na ně myslíte a tím i na nás,“ řekl MUDr. Josef Liehne, ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., který se předání auta pro mobilní hospic zúčastnil.


„Nadační fond Evy Matějkové je jediným stálým donátorem mobilního hospice. Když něco potřebujeme, počkáme, až bude vyhlášená výzva, a víme, kam se obrátit. Mobilní hospice, které jsou samostatné, fungují trochu jinak. Ale i přes komplikace vyplývající z toho, že jsme v soukolí velké nemocnice, můžeme, navzdory nedořešeným  úhradám za zdravotní péči, stále fungovat a přijímat nové pacienty. Děkuji proto panu řediteliLiehnemu, že nad námi drží ochrannou ruku,“zdůraznila vedoucí lékařka ústeckého mobilního hospice MUDr. Jana Dušánková.

Pro Ústeckenovinky.cz Krajská zdravotní, a. s.

(lh,usteckenovinky.cz,foto KZ)