Svátek má: Vítězslav

Regiony

Velikost textu:

Ústecký kraj zpestřil dětem začátek školního roku

Ústecký kraj zpestřil dětem začátek školního roku

Škola už je v plném proudu, ale Ústecký kraj si pro děti připravil ještě jedno zpříjemnění léta. Akce Na koni do školy přilákala stovky dětí.

Ilustrační foto z akce
11. září 2018 - 07:00

Ve Svinčicích na Mostecku se konala akce Na koni do školy, kterou kraj pořádal společně s místním jezdeckým oddílem Equipark. Generálním sponzorem byla Česká spořitelna, a. s., jež akci finančně podpořila.

Na akci Na koni do školy přišly stovky rodin.

V zábavném odpoledni na děti čekalo spoustu zábavy, atrakcí a soutěží. O zábavu se staral klaun Albertík a jeho přátelé maskoti. Nedílnou součástí akce, na kterou přišly stovky lidí z širokého okolí, byly i vodnice, zaměstnankyně Krajského úřadu Ústeckého kraje v Ústí nad Labem. Ty se staraly po celý den o pohodovou atmosféru.


Děti se také mohly projet v kočáře taženým koňmi či přímo sledovat svět z koňského hřbetu. Přístupné byly také stáje, kam kromě jiných zavítal také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s manželkou a vnučkou. „Přeji dětem krásné odpoledne plné zábavy a doufám, že jsme jim touto akcí zpříjemnili začátek školního roku,“ uvedl při zahájení akce hejtman.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)