Svátek má: René

Regiony

Velikost textu:

Ústecký kraj – vodíkové srdce chemického průmyslu v ČR

Ústecký kraj – vodíkové srdce chemického průmyslu v ČR

Chemické fórum Ústeckého kraje, které se mělo uskutečnit tradičně v březnu letošního roku, se kvůli koronavirové pandemii odehrálo online ve čtvrtek 22.října 2020.

Ilustrační foto z akce
25. října 2020 - 07:00

Fórum, jehož pořadatelem je Ústecký kraj, proběhlo formou videokonference a čítalo téměř sto přihlášených posluchačů. Letošní ročník akce byl tentokrát zaměřen na vodíkovou ekonomiku.

Smyslem akce, kterou organizovala Krajská hospodářská komora Ústeckého kraje, bylo podpořit komunikaci mezi pracovníky z chemického průmyslu, škol, výzkumu i veřejné správy, a to zejména v Ústeckém kraji.

Náplní setkání byly nové poznatky a diskuse o chemických aspektech budoucího využívání vodíku jako látky, která se v kraji významně vyrábí a která může přispět významně k ekologizaci kraje a být příležitostí v procesu dekarbonizace ekonomiky.


Pozornost byla věnována především prezentaci znalostí v potřebném propojení „vodíkového řetězce“ od produkce, čištění, skladování a distribuce až po koncové využití v čistých motorových vozidlech a udržitelných chemických technologiích.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto web UK)