Svátek má: Miloslav

Regiony

Velikost textu:

Ústecký kraj rozdělí celkem 19 elektromobilů od skupiny ČEZ

Ústecký kraj rozdělí celkem 19 elektromobilů od skupiny ČEZ

Ústecký kraj je jedním z partnerů projektu ČEZ na podporu elektromobility. Kraj už dva elektromobily několik let využívá. 

Ilustrační foto
7. března 2018 - 07:00

Vozy na elektrický pohon v hodnotě téměř 18 milionů korun teď bude mít k dispozici i 14 příspěvkových organizací kraje. Ústecký kraj vozy obdržel jako věcný dar v rámci Smlouvy o vzájemné spolupráci právě od společnosti ČEZ.


Elektromobil

„Partnerem projektu jsme se stali i proto, že chceme podporovat nízkoemisní dopravu. Elektromobil přináší řadu výhod, o kterých se v posledních letech přesvědčili i zaměstnanci krajského úřadu při svých pracovních cestách. Proto jsem rád, že těchto výhod využijí i pracovníci v sociálních službách při své mnohdy nelehké práci,“ řek hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

„Věřím, že nízkoemisní flotilu na elektrický pohon ocení nejen samotné organizace, které budou auta využívat, ale i jejich klienti. Elektromobilitu bereme jako příležitost chránit českou přírodu, a přispět tak ke zlepšení životního prostředí nejen v Ústeckém kraji, ale v celé České republice,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.


Krajská příspěvková organizace Domov pro osoby se zdravotním postižením v Ústí nad Labem si elektromobil vyzkoušela před dvěma lety. Kraj jí ho tehdy propůjčil na půl roku do užívání a díky pozitivnímu ohlasu se tak vozový park příspěvkových organizací sociálních služeb rozroste o 19 elektromobilů, které jsou ideální do městského provozu, nehlučí, nezatěžují ovzduší emisemi a výhodou jsou i minimální provozní náklady.

Skupina ČEZ spustila pilotní projekt Elektromobilita již v roce 2010. Aktuální mapa dobíjecích stanic a podrobnější informace jsou k dispozici na www.elektromobilita.cz V současné době provozuje ČEZ nejrozsáhlejší síť veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily v ČR. Vedle aktuálně 41 rychlodobíjecích stanic je řidičům k dispozici i 53 tzv. stanic normálního dobíjení. Loni tyto stanice dodali do baterií elektromobilů téměr 500 tisíc kWh elektřiny.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)