Svátek má: Vítězslav

Regiony

Velikost textu:

Ústecký kraj přispěl na vybudování kanalizace v Počaplech

Ústecký kraj přispěl na vybudování kanalizace v Počaplech

Symbolickým poklepáním na základní kámen začala 8. srpna v Počaplech na Litoměřicku výstavba kanalizace a čistírny odpadních vod. Obec patří k městu Terezín a jako jediná z jeho čtyř městských částí ještě nemá vlastní kanalizaci.

Základní kámen
14. srpna 2018 - 07:00

Potěší tak všech téměř 150 obyvatel. Pro samotnou obec je to velká událost. O čističce se zde mluví již od roku 2014. Ale až dostatek financí může zahájit největší investici vesnice.

Poklepání na základní kámen

„Bez pomoci Ústeckého kraje, Severočeské vodárenské společnosti a ministerstva zemědělství bychom nemohli stavbu nikdy uskutečnit,“ řekla na slavnostním zahájení starostka Terezína Hana Rožcová.

Zastupitelstvo Ústeckého kraje v červnu letošního roku schválilo pro město Terezín částku šest milionů korun na výstavbu čističky.


„Pro místní obyvatele bude čistička velkou úlevou a věřím, že jim bude dobře sloužit,“ uvedla radní pro kulturu a památkovou péči, zemědělství, životní prostředí a venkov Jitka Sachetová. Stavební náklady se budou pohybovat kolem 17 milionů korun včetně DPH. Akce by podle zhotovitele mohla být do konce příštího roku dokončena.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)