Svátek má: Alexandra

Regiony

Velikost textu:

Ústecký kraj ocenil nejlepší pracovníky roku v sociálních službách

Ústecký kraj ocenil nejlepší pracovníky roku v sociálních službách

Ústecký kraj letos podruhé ocenil pracovníky v sociálních službách. Slavnostní předávání proběhlo v Ústí nad Labem na Větruši.

Ilustrační foto z akce
15. října 2018 - 07:00

Nominovaní si ocenění převzali z rukou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a prvního náměstka hejtmana Martina Kliky.

Ocenění pracovníci

„Opět po roce chceme ocenit pracovníky v sociálních službách za jejich kvalitní a obětavou práci, kterou denně vykonávají a která často bohužel není dostatečně finančně ohodnocená,“ řekl 1. náměstek hejtmana Martin Klika.

„Jsem rád, že jsme se tu všichni sešli, protože za svoji práci, která je psychicky i fyzicky náročná a pro společnost velmi důležitá a potřebná, si rozhodně zasloužíte společenské uznání. Jen tak dál a hodně sil do dalších let, protože to, co děláte, má rozhodně smysl,“ dodal hejtman Oldřich Bubeníček.


Anketa byla vyhlášena letos v lednu odborem sociálních věcí Krajského úřadu Ústeckého kraje. Nominovaných bylo celkem 14 z 11 organizací. Kandidáty mohli navrhnout samotní poskytovatelé sociálních služeb, široká veřejnost nebo nejrůznější organizace. V sociálních službách, které se v jakékoliv podobě mohou dotýkat každého z nás, pracují tisíce zaměstnanců. Aktuálně do neděle probíhá Týden sociálních služeb, kdy se organizace přestavují veřejnosti v rámci otevřených dveří.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)