Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

Ústecký kraj jedná o prodloužení autobusové linky do Großschönau

Ústecký kraj jedná o prodloužení autobusové linky do Großschönau

Mezi Varnsdorfem a Krásnou Lípou až do německého města Großschönau brzy zřejmě povede autobusová linka.

Ilustrační foto z jednání
6. listopadu 2017 - 07:00

O prodloužení spoje, který by propojil všechna zmíněná města, jednal spolu se zástupci Krásné Lípy, Varnsdorfu, Großschönau a okresu Görlitz náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek. Nová linka by umožnila mimo jiné lepší dopravu pro návštěvníky zábavního a oddechového parku Trixi.


„Hlavně si od nové linky slibujeme, že bude jednoduchým a přímým spojením mezi dvěma atraktivními turistickými oblastmi, tedy mezi Českosaským Švýcarskem a Lužickými horami. To je zájem Ústeckého kraje i svobodného státu Sasko,“ uvedl při jednání náměstek hejtmana Jaroslav Komínek. Zároveň doplnil, že na jednání byly řešeny možné varianty rozsahu objednávaných služeb, ale také otázky sezónního či celoročního provozu této linky.


„Nakonec jsme se domluvili, že bychom upřednostnili spíše sezónní provoz o víkendech a českých svátcích,“ dodal Komínek. Linka by tak mohla jezdit v dvouhodinovém intervalu, aby to bylo co nejpříznivější právě pro návštěvníky Trixi Parku. Nyní čekají obě strany další jednání, například o finančním zapojení německé strany. Poté je připraven Ústecký kraj objednávat u smluvního dopravce prodloužení linky už od konce března 2018, kdy startují i jiné turistické linky a nabídky v Dopravě Ústeckého kraje. Ústecký kraj již provozuje téměř 10 linek k našim německým sousedům.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)