Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

Ústecká univerzita má nejlepší raketovou modelářku světa

Ústecká univerzita má nejlepší raketovou modelářku světa

Studentka UJEP, Viktorie Tržilová, získala na Mistrovství Evropy v raketovém modelářství v Rumunsku nejvyšší ocenění „Nejlepší modelářka světa za rok 2018“.

Ilustrační foto
19. října 2019 - 07:00

„Jedná se o cenu dosaženou v žebříčku SMIR (Space Models International Ranking), který sčítá výsledky jak ze všech proběhlých mistrovství, tak všech světových pohárů, a mám z ní, samozřejmě, obrovskou radost,“ popisuje svoje pocity studentka hned dvou ústeckých fakult najednou.

Viktorie Tržilová

Viktorie Tržilová je ve 2. ročníku studia fakulty zdravotnických studií, kde navštěvuje obor Porodní asistentka, a zároveň v 1. ročníku studia oboru Český jazyk pro média a veřejnou sféru na pedagogické fakultě.  

S raketovým modelářstvím začala Viktorie v 6 letech, kdy ji k tomuto netradičnímu sportu přivedla její první paní učitelka, manželka několikanásobného mistra světa v raketovém modelářství Bedřicha Pavky. Ten je, ostatně, od prvopočátku jejím trenérem.

„Postavila jsem pár prvních raket a již nebylo cesty zpět. V Raketomodelářském klubu Krupka jsem již téměř 15 let,“ říká s úsměvem aktuálně nejlepší modelářka světa.  

Ilustrační foto

Poprvé se Viktorie Tržilová dostala do národního týmu v roce 2012, a to na Mistrovství světa na Slovensku (v té době ještě jako junior). Od té doby se pravidelně účastní střídajících se mistrovství světa a Evropy, na která se kvalifikuje v rámci Mistrovství ČR i mistrovství světových. Za svůj největší úspěch považuje titul mistryně světa získaný v roce 2016 na Ukrajině.
 
„Studium na ústecké univerzitě považuji za velmi přínosné, protože mi umožňuje realizovat i moje mimosportovní životní cíle. Kromě studia Porodního asistentství se celkově snažím také rozšiřovat své jazykové schopnosti, které mi pomáhají jak v komunikaci na mezinárodních soutěžích, tak v mé práci pro studentskou organizaci ESN Ústí nad Labem, kde působím na pozici HR managera,“ uzavírá Viktorie.

„Viktorii Tržilové srdečně gratuluji a přeji jí mnoho dalších úspěchů na poli raketového modelářství i při studiu na naší univerzitě. Jsem pyšný, že studenti, jako je ona, studují právě naši UJEP,“ říká rektor UJEP, doc. Martin Balej.

Pro Ústeckenovinky.cz Mgr. Jana Kasaničová, tisková mluvčí UJEP

(lh,usteckenovinky.cz,foto archiv Viktorie Tržilové)