Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Úspěšný projekt Atletika pro děti zavítal do Varnsdorfu

Úspěšný projekt Atletika pro děti zavítal do Varnsdorfu

Pohybovou gramotnost s Českým atletickým svazem si vyzkoušely děti na fotbalovém stadionu ve Varnsdorfu.

Ilustrační foto z akce
26. září 2020 - 07:00

Tam se v úterý 22. září učily v rámci projektu Atletika pro děti, aneb staň se atletickou nadějí Ústeckého kraje, zaměřeného na základy atletiky, správné koordinaci pohybů, běhat, skákat i házet.

„Sešli jsme se na závěrečné akci letošního roku, kterou pořádá Český atletický svaz ve spolupráci s Ústeckým krajem. Tato akce by měla zpopularizovat sport, nejenom atletiku, ale sport jako takový. Ústecký kraj letos přispěl finančními prostředky celkem na tři akce v Chomutově, Děčíně a nyní ve Varnsdorfu. Jsme rádi, že se nám podařilo projekt zrealizovat i v tomto kalendářním roce plného omezení kvůli pandemii koronaviru,“ uvedl náměstek hejtmana pro školství, mládež a tělovýchovu Petr Šmíd.

Ústecký kraj přispívá na tento projekt pravidelně ze svého rozpočtu již 10 let. Letos byl projekt podpořen částkou 500 tisíc korun. Dopoledne patřilo dětem z okolních mateřských škol a žákům z prvního stupně základních škol.


Odpoledne si pak mohly zasportovat děti ze školních družin a děti, které na stadion přišly se svými rodiči. Sportovní atmosféru a punc této akci dodali vzácní hosté, kteří se dětem podepsali a vyfotili se s nimi. Mezi ně patřila i mistryně světa a několikanásobná medailistka z Mistrovství Evropy, atletická legenda, Helena Fibingerová. Za současné atletické hvězdy se akce zúčastnil mistr republiky ve skoku o tyči a olympionik Jan Kudlička.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto web UK)