Svátek má: Jana

Regiony

Velikost textu:

Úředník na kole: Cyklistikou ku zdraví i za lepší město

Úředník na kole: Cyklistikou ku zdraví i za lepší město

Zaměstnanci litoměřického městského úřadu v létě podporují cyklistiku. A právě pro ně je připravena akce s názvem "Úředník na kole“. Připojit se k ní může každý, kdo v termínu od 1. června do 31. srpna využije ke své přepravě kolo. 

Ilustrační foto
10.červenec 2017 - 07:00

Ať to bude k cestě do práce nebo i v rámci odpoledních a víkendových či dovolenkových aktivit.


„Účastníci akce mohou mít dobrý pocit z toho, že pro své zdraví něco udělali, podpořili cyklistiku jako zdravou a šetrnou formu pohybu a pomohli najít slabá místa jak ve městě, tak v podmínkách pro cyklisty. Ti, kteří na kolo během 92 dnů prázdnin usednou alespoň 25 krát, budou navíc zařazeni do slosování o zajímavé ceny,“ vysvětlila záměr akce Tereza Kalinová za Zdravé město Litoměřice.


Vítěz soutěže Michal Černý při příjezdu na úřad v Pekařské ulici

Cyklistiku zaměstnanců městského úřadu se snaží podporovat i nadnárodní projekt MOVECIT, v rámci kterého úřad v letošním roce pořídil opěrné oblouky na kola, plánuje nákup elektrokol a zřízení zázemí pro cyklisty. Město Litoměřice je jedním z deseti středoevropských partnerů projektu a jeho prostřednictvím získává na uvedené aktivity 85% dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj (program Interreg CENTRAL EUROPE).

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto město Litoměřice)