Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Univerzitní knihovna slaví březen – měsíc čtenářů

Univerzitní knihovna slaví březen – měsíc čtenářů

Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) vyhlašuje v roce 2017 již osmý ročník celostátní akce na podporu čtenářské gramotnosti Březen – měsíc čtenářů. A univerzitní knihovna u toho nemůže chybět.

Ilustrační foto
7.březen 2017 - 12:00

Po celý měsíc bude v prostorách volného výběru knihovny instalována německo-česká expozice o životě nejvýznamnějšího hudebního génia všech dob Wolfganga Amadea Mozarta s názvem Mozart ve Vídni.

Návštěvníci knihovny mohou navíc shlédnout ve volném výběru výstavku publikací, která je věnována babičkám, což napovídá již samotný název výstavy Babička 100x jinak.


Foto z knihovny

Na své si přijdou i milovníci filmu, pro něž je naplánováno promítání filmu z festivalu Jeden svět s názvem Gayby Baby dne 7. 3. 2017 od 16:00 h v počítačové studovně VK UJEP.

Studenti a akademičtí pracovníci jistě ocení školení citačního manažeru Citace Pro, které se uskuteční dne 6. 3. 2017 od 13:30 h (v počítačové studovně VK UJEP).

Neméně zajímavým seminářem pro diplomanty bude jistě ten s názvem Jak psát kvalifikační práce. Získají zde základní informace o zpracování bakalářských a diplomových prací. V rámci semináře, který se uskuteční dne 22. 3. 2017 od 10:00 h v počítačové studovně VK UJEP, budou dále seznámeni s problematikou citací, výběru správného tématu, zadávání finální práce do systému STAG.


O den později, 23. 3. 2017 od 10:00 h, (v počítačové studovně UJEP)  knihovna již tradičně pořádá školení o Elektronických informačních zdrojích na UJEP, kde bude zájemcům názorně představeno vyhledávání v databázích UJEP pod vedením Bc. Jiřího Maška.

Bohatý program doplní přednáška Pavla Kulhavého Kouzlo canyoningu o adrenalinovém sportu, který kombinuje horolezectví s divokou vodou a speleologií. Přednáška o expedici do Švýcarského kantonu Ticino o průstupu jedním z deseti nejhezčích kaňonů v Evropě se uskuteční dne 28. 3. 2017 od 16:00 h v počítačové studovně VK.

V průběhu celého měsíce bude možnost se zapojit také do knižního bazaru ve vstupní hale knihovny. Sem je vítán každý, kdo má zájem vyměnit svoji knihu za jinou.

Základní školy se budoucím prvňáčkům představily na burze

Všechny aktivity proběhnou v prostorách Vědecké knihovny UJEP na adrese: Pasteurova 5, 400 96 Ústí nad Labem. Účast na nich bude zdarma. Více informací o jednotlivých akcích je možné získat na webových stránkách knihovny.

Pro Ústeckenovinky.cz Mgr. Jana Šiková, tisková mluvčí UJEP.

(lh,usteckenovinky.cz,foto archiv UJEP)