Svátek má: Dana

Regiony

Velikost textu:

UJEP: Poznejte naše nové doktorské studijní programy

UJEP: Poznejte naše nové doktorské studijní programy

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem zve na tiskovou konferenci, která se bude konat ve středu 2. 8. 2023 od 14:00 h.

Ilustrační foto
28. července 2023 - 07:00

Na tiskové konferenci budou představeny výsledky projektů STUVIN (Studium, výzkum a inovace – rozvoj přírodovědných a technických doktorských programů na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí n. L.) a INVUST (Rozvoj přístrojového vybavení pro přírodovědné a technické doktorské programy na J. E. Purkyně v Ústí n. L.)

V průběhu řešení projektu byly akreditovány nové nebo rozšířené studijní programy Aplikované nanotechnologie, Environmentální chemie a technologie, Aplikované iontové technologie a Landscape reclamation and ecosystem services (v angličtině). Zároveň bylo pořízeno nové investiční vybavení za 125 mil. Kč včetně několika přístrojů unikátních v rámci ČR. Realizace projektu významně rozšířila nabídku doktorských studijních programů na našich fakultách životního prostředí a přírodovědecké, a přispěla tak k výraznému navýšení výzkumné kapacity univerzity v oblasti přírodních a technických věd.Po skončení tiskové konference proběhne komentovaná prohlídka laboratoří s novými přístroji.

Ústeckénovinky.cz informovala Mgr. Jana Kasaničová, tisková mluvčí, UJEP.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:ujep)Souhlasíte s tím, aby Česká republika i nadále dodávala zbraně na Ukrajinu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
4%
Ne
transparent.gif transparent.gif
31%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
4%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
61%