Svátek má: Blanka

Regiony

Velikost textu:

UJEP má nové zařízení pro analýzu vodíku a měření vodivosti

UJEP má nové zařízení pro analýzu vodíku a měření vodivosti

Fakulta strojního inženýrství UJEP má nové zařízení pro analýzu vodíku a měření vodivosti. Získala ho od firmy Měď Povrly, a. s.

děkan FSI UJEP prof. Ing. Štefan Michna, PhD., a výkonný ředitel Mědi Povrly, a.s., Ing. David Kozel
20. září 2022 - 07:00

Specializovaný přístroj bude na ústecké strojní fakultě primárně sloužit pro účely výuky. „Technologie a výzkum v oblasti vodíku začíná dostávat nový rozměr a ceníme si každé spolupráce, která by do ní mohla přinést další progres,“ uvádí děkan FSI UJEP, prof. Ing. Štefan Michna, PhD.

Předání nového zařízení pro analýzu vodíku a měření vodivosti od firmy Měď Povrly je vzácným případem spolupráce vědců a odborníků z praxe při zajišťování  konkurenceschopnosti ústeckého regionu v oblasti výzkumu vodíku a přínosu inovativnosti do výuky studentů.  

Fakulta strojního inženýrství zároveň nabízí výrobnímu podniku pomoc při zvyšování kvalifikace jeho zaměstnanců a Měď Povrly poskytuje fakultě využití podnikových odborníků z praxe k obohacení výuky v oblasti neželezných kovů, realizaci výrobní praxe nebo při výběru námětů pro bakalářské a diplomové práce, které by pomohly řešit aktuální problematiku přímo v podniku.

„V neposlední řadě této komplexní spolupráce probíhají ze strany fakulty analýzy procesu výroby mosazných nábojnic a optimalizace výrobních technologií,“ doplňuje děkan.Problematika vodíku je také hlavním tématem univerzitou do Operačního programu Spravedlivá transformace připravovaného projektu GET Center UJEP. Jeho finanční prostředky budou určeny na výstavbu Centra vodíkových technologií UJEP a jeho vybavení moderními přístroji určenými k realizaci výzkumných aktivit, a také na výzkum řízení výroby a ukládání energie z fotovoltaických panelů a elektráren, výzkum reálných možností a zvyšování efektivity plovoucích fotovoltaických elektráren, potažmo rozvoj a zlepšení podmínek oboru energetika v Ústeckém kraji.

Darovací smlouvu při předání nového zařízení podepsali děkan FSI UJEP prof. Ing. Štefan Michna, PhD., a výkonný ředitel Mědi Povrly, a.s., Ing. David Kozel.

Ústeckénovinky.cz informovala Mgr. Jana Kasaničová, tisková mluvčí, UJEP.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:ujep)Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
27%
Ne
transparent.gif transparent.gif
47%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
26%