Svátek má: Horymír

Regiony

Velikost textu:

Tým děvčat z UJEP zvítězil na ME v halovém veslování

Tým děvčat z UJEP zvítězil na ME v halovém veslování

Čtyřka studentek Univerzity J.E.Purkyně v Ústí nad Labem dosáhla vynikajícího úspěchu, když dne 11.1.2020 zvítězila na Mistrovství Evropy v halovém veslování v Praze

Tým UJEP
18. ledna 2020 - 07:00

V sobotu 11.ledna 2020 se v hale Královka v Praze uskutečnila největší mezinárodní akce v halovém veslování na území České republiky v historii. Po úspěšné organizaci několika mistrovství světa a Evropy v Račicích získal Český veslařský svaz hostitelství Mistrovství Evropy 2020 ve veslování na trenažéru, které bylo zároveň Mistrovstvím ČR 2020.

Děvčata z ústecké univerzity postavila pro mistrovství Evropy hned 2 týmy, a to do závodu čtyřek na spojeném veslařském trenažeru po dobu 4 minut. Čtveřice UJEP ROWING TEAM „štrokovaná“ Michaelou Hammerlovou (PF) (dále Pavla Krejzová (PF), Eliška Chmátalová (FŽP) a Barbora Jandová (PřF)) v závodě zvítězila, 2. tým „dojel“ na výborném 4. místě (sestava ve složení Ivana Kašková, Daniela Suchá, Jana Němcová, Eliška Šofrová).

„Byl to úžasný zážitek,“ popisuje atmosféru závodu trenér veslařského klubu TJ Spartak Boletice Mgr. Tomáš Tkáč: „Studentka Barbora Jandová, v barvách mateřského veslařského klubu Ohře Louny navíc získala titul Evropské šampionky v závodě žen do 23 let na 500 m.“

V současné době mají děvčata v plánu účast v dalších kolech Poháru univerzit v jízdě na veslařském trenažeru a netají se cílem postavit posádku osmiveslice do akademického závodu, který se jezdí jako tradiční součást Pražských primátorek.

„Všem našim studentkám srdečně gratuluji, jejich jízdy jsem si vychutnal v záznamu a byl jsem hrdý, že na nejvyšší stupeň vítězů vystoupaly dívky v trikotech UJEP. Očekávám jejich nominace na Cenu rektora pro nejlepší sportovce UJEP za rok 2020,“ říká rektor doc. Martin Balej.

Univerzitní veslařky jsou členkami hned několika veslařských klubů, konkrétně např. Ohře Louny, Smíchov Praha, Litoměřice, Neratovice či Slávie Děčín.

„Jsme skupinka holek, které samy veslují nebo dřív veslovaly. V současné době nás nikdo nevede, ale víme, co máme dělat, a přibližně i to, jak trénovat. Každopádně máme podporu od veslařů z Ústí nad Labem (Tomáše Tkáče a Petra Janáka) a také z univerzity, která nám jistě pomůže,“ uzavírá Barbora Jandová.

Pro Ústeckenovinky.cz Mgr. Jana Kasaničová, tisková mluvčí UJEP

(lh,usteckenovinky.cz,foto UJEP)