Svátek má: Vanda

Regiony

Velikost textu:

"Tvoříme Děčín" je pro rok 2023 pozastaven

"Tvoříme Děčín" je pro rok 2023 pozastaven

Participativní rozpočet Tvoříme Děčín v roce 2023 nebude. Pro vedení města je nyní prioritou dokončit rozpracované projekty z minulých let, zbývá jich totiž ještě několik.

K akci
15. ledna 2023 - 07:00

Druhým důvodem je úspora financí v době, kdy město bude platit za energie několikanásobně vyšší částky než v minulosti.

„Jsem samozřejmě velmi rád, že se lidé do participativního rozpočtu v Děčíně aktivně zapojují, všímají si svého okolí a přicházejí se zajímavými nápady na jeho zlepšení. Jako nové vedení města jsme provedli revizi všech projektů. Čtrnáct jich je stále nedokončeno, což je poměrně vysoké číslo, a proto je pro nás prioritou dotáhnout je co nejdříve do konce, aby se jejich navrhovatelé dočkali,“ vysvětlil náměstek primátora pro rozvoj města Jan Skalický (ANO) s tím, že podobná situace, tedy stopnutí Tvoříme Děčín, nastala již v roce 2021.

Děčínská radnice spustila participativní rozpočet pod názvem Tvoříme Děčín v roce 2018. V ročnících 2018, 2019, 2020 a 2022 bylo z navržených projektů vybráno k realizaci na základě všelidového hlasování celkem 48 projektů, z nichž je jich dokončeno 33. Celkem 14 projektů tedy čeká na realizaci, pět z nich jsou „čerstvé projekty“ z ročníku 2022, další tři projekty budou hotové v březnu 2023 a tři projekty jsou sloučeny do jedné větší akce s názvem Vnitroblok Zámecká, kde předpokládáme dokončení do konce roku 2024.Díky participativnímu rozpočtu v Děčíně například vznikla workoutová hřiště, samoobslužné cykloboxy, lavičky podél Ploučnice, parkovací místa u hřbitova v Březinách, dětské hřiště u knihovny nebo na Jalůvčí, byly upraveny cestičky v paku Bažantnice, zachráněná lípa v Březinách a řada dalších akcí.

Ústeckénovinky.cz informoval Luděk Stínil, tiskový mluvčí města Děčín.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:mestodecin)Nejčtenější

Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
34%
Ne
transparent.gif transparent.gif
66%