Svátek má: Bohuslava

Regiony

Velikost textu:

Turistika pro všechny už je i v Ústeckém kraji

Turistika pro všechny už je i v Ústeckém kraji

V pátek 19.června proběhlo na náměstí v Krásné Lípě v rámci zahájení turistické sezóny v Českém Švýcarsku slavnostní otevření značené vozíčkářské trasy Krásnolipskem.

Ilustrační foto z akce
22. června 2020 - 07:00

Jedná se o první značenou vozíčkářskou trasu na území Ústeckého kraje, šestnáctou v České republice. Celková délka je 13,5 km.

„Jedná se o úžasný projekt, který nabízí rovné příležitosti i při trávení volného času a turistice. Navíc stezka krásně propojuje České Švýcarsko s Lužickými horami a nabízí tak nové turistické možnosti nejen pro vozíčkáře, ale také handbikery a třeba maminky s kočárky,“ řekl při slavnostním přestřižení pásky náměstek hejtmana pro cestovní ruch Zdeněk Matouš.

Na přípravě a vyznačení trasy se podílel Klub Českých turistů, Ústecký kraj, město Krásná Lípa a České Švýcarsko, o.p.s. Příprava, proznačení a vybavení trasy stála 280 tisíc korun, 230 tisíc z toho hradil Ústecký kraj, zbytek místní odbor Klubu Českých turistů. Délka značeného okruhu činí 8,8 km, spojka do Jiřetína pod Jedlovou potom dalších 4,7 km.

Trasa je značena plechovými tabulkami, osazena informačními tabulemi a vybavena stanovišti s posezením. Je značená jako červená, tedy střední obtížnost. Na její údržbě se budou podílet okolní města.

Pro Ústeckenovinky.cz Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková, Krajský úřad Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto web UK)