Svátek má: Patrik

Regiony

Velikost textu:

Trhy energetiků vynesly chráněným dílnám téměř devět tisíc korun

Trhy energetiků vynesly chráněným dílnám téměř devět tisíc korun

V duchu blížících se svátků jara se ve středu 12. dubna nesla atmosféra ve vestibulu děčínského sídla ČEZ Distribuce. 

U stánku Prosaz
15.duben 2017 - 07:00

Konaly se zde Velikonoční trhy tří chráněných dílen, přičemž ústecký Fokus Labe, Sdružení Tulipan z Liberce a Prosaz Praha nabízely nejen sortiment tradičně spojený s Velikonocemi, ale například i další dekorace pro celoroční užití, různé textilní výrobky, ručně šitá zvířátka pro nejmenší či keramiku. Velikonoční trhy energetiků se kromě Děčína konaly také v Hradci Králové, Plzni, Temelíně, Dukovanech, Ostravě a Praze.


U stánku Fokusu Labe

V rámci podpory neziskových organizací pořádá Skupina ČEZ ve svých centrálách jak vánoční, tak i velikonoční trhy pravidelně. Vánoční již mají dlouholetou tradici, velikonoční se k nim připojily před šesti lety. O výrobky spojené se svátky jara přímo od handicapovaných klientů spřátelených chráněných dílen je přitom mezi energetiky tradičně veliký zájem. Nejinak tomu bylo i v děčínském sídle ČEZ Distribuce, kde si všechny tři chráněné dílny přišly na celkem 8 886 korun.

„Během předvelikonočního týdne měl každý z našich zaměstnanců v některé z těchto sedmi lokalit možnost nakoupit si ručně vyrobené velikonoční dekorace a ozdoby, případně i další milé drobnosti pro sebe i své blízké. V Děčíně se letošním hitem staly různé variace keramiky libereckého Sdružení Tulipan. Tradičně šly na odbyt ručně šitá zvířátka Fokusu Labe a Prosaz Praha sklidil největší úspěch se svíčkami a mýdly s jarními motivy,“ uvedla Michaela Chaloupková, lídr CSR aktivit Skupiny ČEZ.


Tulipan Liberec

„Jsme rádi za každou korunu, kterou vyděláme. Jakýkoliv zisk nám totiž umožňuje nakoupit další materiál, který v našich chráněných dílnách opět zpracováváme do krásných dekorativních i užitkových, v tomto případě hlavně keramických, výrobků. A vše zase můžeme nabízet v průběhu celého roku na různých trzích. Velice si vážíme toho, že ČEZ na nás nezapomíná a zve nás prakticky na každé vánoční i velikonoční trhy,“ řekla za Sdružení Tulipan Olga Mejsnarová. Podobně hovořily i Renata Dvořáková z ústeckého Fokusu Labe a Petra Šimková za pražský Prosaz. Také v jejich případě slouží výdělek k nákupu materiálu pro další výrobu. Obě sdružení jsou díky svým výrobkům rovněž mezi severočeskými energetiky dobře známa. Například během loňských vánočních trhů měly své stoly jak ve vestibulu děčínského sídla ČEZ Distribuce, tak i v Teplárně Trmice. Prosaz měl zastoupení v některých elektrárenských lokalitách.  

Všechny tři ženy se ovšem shodly i v tom, že pokud jdou „jejich“ věci na odbyt, je to znamení dobře odvedené práce klientů chráněných dílen. Čím méně toho totiž domů z trhů přivezou, tím více mají autoři výrobků radost. Zájem o jejich výrobky, a to nejen mezi energetiky, je totiž pro ně velikou inspirací a mají tak a mnohem větší chuť do dalších činností.
 .
Pro Ústeckenovinky.cz Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní a střední Čechy  

(lh,usteckenovinky.cz, foto ČEZ, Ota Schnepp)