Svátek má: Dita

Regiony

Velikost textu:

Tiské skály umí být nebezpečné i v zimě

Tiské skály umí být nebezpečné i v zimě

Krušné hory 4.1.2023 - Netradiční zásah ve skalách v zimním období řešili v úterý 3.1.2023 v odpoledních hodinách krušnohorští členové Horské služby. Na základě výzvy ze ZZS ÚK vyjížděli ke spolupráci při řešení události v Tiských stěnách.

Tiské skály
6. ledna 2023 - 07:00

„Jednalo se o pád ženy v okolí Vyhlídky v Tiských stěnách, na místo jsme vyslali hlídku z nedaleké stanice Telnice“, řekl dispečer Horské služby Krušné hory Zdeněk Mašek. „Žena při vycházce na Tiský masiv ztratila na jedné ze skal rovnováhu a spadla do skalní průrvy, ze které se již nedokázala sama dostat. Štěstí bylo, že v daném místě je telefonní signál a žena si mohla zavolat pomoc. V rámci zásahu jsme si vyzvali ke spolupráci i kolegy z HZS Ústeckého kraje“, dodal zasahující člen Tomáš Černý.


Na místě zásahu šlo o koordinovanou součinnost posádek HZS, ZZS a HS. Před záchranáři byl složitý úkol. Ošetřit  poraněnou ženu, vyprostit jí a následně odtransportovat do nemocnice v Ústí nad Labem. „Zásahy ve skalních oblastech jsou spíše záležitostí letního období, ale i takováto situace může nastat. Dnes šlo o ukázkovou a rychlou spolupráci složek IZS při řešení vážné nehody“ komentoval událost Miroslav Račko, náčelník oblasti s přáním brzkého uzdravení poraněné ženy.

Ústeckénovinky.cz informoval Marek Fryš, tiskový servis HSČR.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:HSČR)Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
45%