Svátek má: Ladislav

Regiony

Velikost textu:

Tisíce návštěvníků zavítaly na Josefínské slavnosti

Tisíce návštěvníků zavítaly na Josefínské slavnosti

První říjnový víkend patřil tradiční oslavě založení města Terezín. I letos tisíce návštěvníků zažily, jak to v terezínské pevnosti vypadalo v 18.století.

Josefinské slavnosti
11. října 2018 - 07:00

Josefínské slavnosti právě na základě svého významu byly zařazeny do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Akce se uskutečnila pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka a její průběh si nenechal ujít náměstek hejtmana Stanislav Rybák a krajská radní Jitka Sachetová.

Foto z akce

Slavnosti byly před polednem zahájeny historickým průvodem. Návštěvníci si v průběhu dne mohli vychutnat hned dvě bitevní ukázky, jednu odpolední, kdy se bojovalo na valech, a také večerní. Připraven byl bohatý doprovodný program, který návštěvníky přenesl o tři století do minulosti. Vrcholem oslav byl velkolepý ohňostroj.


„Bohužel, když se řekne Terezín, tak se spoustě lidí vybaví tragické události druhé světové války. Byl bych velmi rád, aby se Terezín dostal do povědomí lidí nejen jako smutné memento, ale jako památka, která si zaslouží být navštívena. Právě tradiční Josefínské slavnosti, které letos přilákaly ještě více návštěvníků než loni, jsou důkazem toho, že se úsilí sdružení Terezín – město změny, které slavnosti každoročně pořádá, daří a věřím, že i do budoucna bude do města Terezín proudit stále více turistů,“ řekl náměstek hejtmana Stanislav Rybák.


Město Terezín prošlo od roku 2010 do roku 2015 rozsáhlými opravami. Obnova se týkala pěti objektů - Retranchement 5, Kavalír 2, Dělostřelecká kasárna, okolí Litoměřické brány a budova Jízdárny.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)