Svátek má: Alexandra

Regiony

Velikost textu:

Tisíc tun soli a stroje technických služeb jsou připravené na zimu

Tisíc tun soli a stroje technických služeb jsou připravené na zimu

Přestože se na začátku listopadu ohlásilo malé babí léto, Technické služby města Chomutova jsou plně připravené na zimu. Ve skladech je dostatek posypových materiálů, technika prošla pravidelnou kontrolou a údržbou.

Ilustrační foto
4. listopadu 2018 - 07:00

"Jsme tedy schopni okamžitě vyjet v případě, kdy se ohlásí zima,” uvedl ředitel technických služeb Zbyněk Koblížek.

Technické služby mají na zimu připravené čtyři velké sypače, pět malotraktorů, tři velké traktory, čtyři multikáry s radlicí a sypačem, šest vozidel pro ruční posyp, pět nákladních aut pro odvoz sněhu a tři nakladače. Ve skladech je 1 093 tun soli.

Příprava na zimu

“Přibližně šest set tun zbylo z loňského roku, dalších pět set jsme již v letních měsících nakoupili. Další posypové materiály budeme dokupovat podle potřeby,” řekl vedoucí provozovny údržba komunikací Vladimír Hurník.

U schodišť, lávek a můstků jsou již rozmístěné bedny s posypovými materiály, tato místa totiž technické služby udržují ručně. Právě pro ruční údržbu používají mimo jiné i ekologický posypový materiál Ekogrit, který se v minulosti osvědčil.  


Sjízdnost komunikací pravidelně kontroluje dispečer, který v případě závady ve sjízdnosti povolá sypače. Nejprve jsou ošetřované hlavní trasy autobusů a trolejbusů, poté další frekventované úseky a dále ostatní komunikace.

Pro Ústeckenovinky.cz Petra Lípová, Technické služby města Chomutova, přisp. organizace

(lh,usteckenovinky.cz,foto TSmCh)