Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Technické služby začínají opravovat komunikace v Chomutově

Technické služby začínají opravovat komunikace v Chomutově

Technické služby města Chomutova začnou v těchto dnech opravovat komunikace teplou obalovanou směsí. Nyní jsou již vhodné klimatické podmínky k tomu, aby tímto postupem opravily výtluky po zimě.

Ilustrační foto z akce
9.duben 2017 - 07:00

„Přes zimu se vytipovaná místa opravují studenou asfaltobetonovou směsí, té chladné počasí nevadí. Teplá směs přichází na řadu právě v první polovině dubna,“ uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.


Nejprve technické služby opraví trasy trolejbusů a autobusů, cyklistické stezky a páteřní komunikace, poté komunikace na sídlištích a ostatní. V případě havárií a opodstatněných podnětů občanů, budou samozřejmě tyto opravy v harmonogramu upřednostněny.

„Se stroji a pracovníky opravující komunikace se lidé nejprve setkají v ulici Palackého, Beethovenova, Na Příkopech, Čelakovského, Cihlářská a  Březenecká,“ vyjmenoval první úseky oprav vedoucí provozovny místních komunikací Vladimír Hurník.

Na místech, kde je přes den velmi hustý provoz, budou technické služby pracovat přes noc.

„Jedná se především o frézování komunikací, protože tato technologie znamená větší omezení provozu vlivem nasazení těžké techniky. Noční frézování bude probíhat nepravidelně v průběhu měsíců dubna, května a června,“ doplnil vedoucí.

Chomutovské Technické služby čistí i okolí cyklostezek

Studenou asfaltobetonovou směsí opravovaly technické služby výtluky od listopadu loňského roku. Celkem spotřebovaly pět tun této směsi. Již v únoru začali pracovníci opravovat dlážděné chodníky, schodiště, obruby, uliční vpusti a ostatní příslušenství komunikací.

Pro Ústeckenovinky.cz Petra Lípová, asistentka ředitele, Technické služby města Chomutova, přisp. organizace.

(lh,usteckenovinky.cz,foto TSmCh)