Svátek má: René

Regiony

Velikost textu:

Technické služby přistaví do ulic kontejnery na objemný odpad

Technické služby přistaví do ulic kontejnery na objemný odpad

Na třinácti stanovištích ve městě budou veřejnosti pětkrát během letošního roku k dispozici kontejnery na objemný odpad.

Ilustrační foto
14. března 2023 - 07:00

Technické služby zveřejnily nový harmonogram svozuobjemného odpadu na rok 2023, k dispozici je ke stažení i na webu www.tsmch.cz v sekci Harmonogramy činností. „K běžným kontejnerům není možné umisťovat odpad, který se do nich nevejde. Kdykoli během roku mohou lidé zdarma tento odpad odvážet do sběrných dvorů” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

Na stanoviště v ulicích M. Pujmanové, Ak. Heyrovského, Sokolská a V. Nezvala dají technické služby kontejnery 3. dubna, 5. června, 7. srpna, 2. října a 4. prosince. Lidé do nich mohou velký odpad vhazovat vždy po tři dny. V ulicích Bělohorská, Nové Spořice, Březenecká a 17. listopadu budou od 11. dubna, 12. června, 14. srpna, 9. října a 11.  prosince. V dubnu budou kontejnery na stanovištích dva dny, ostatní měsíce tři dny. Velkoobjemové kontejnery budou přistavené i do ulic Kamenná, Kamenný Vrch, Skalková, Výletní a Písečná, a to vždy po tři dny od 17. dubna, 19. června, 21. srpna, 16. října a od 18. prosince.Do těchto kontejnerů je možné dávat například nábytek a sedačky, kusy starých koberců, lina a matrace, dále větší kusy skla, dřevo a ostatní rozměrný odpad. Naopak do těchto nádob nepatří stavební odpad, elektrozařízení, nebezpečný odpad, autobaterie, nádoby od barev, mrtvá zvířata. Kontejnery na velký odpad jsou určené primárně pro domácnosti, ne pro vývoz odpadu firem.

Ústeckénovinky.cz informovala  Petra Lípová, Technické služby města Chomutova.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:arch.)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
9%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
70%