Svátek má: Alexandra

Regiony

Velikost textu:

Technické služby mají za sebou zimní sezónu bez problémů

Technické služby mají za sebou zimní sezónu bez problémů

Letošní zima byla z pohledu technických služeb Chomutov průměrná. Zajišťování sjízdnosti a schůdnosti komunikací se obešlo bez komplikací. 

Ilustrační foto
10. dubna 2018 - 07:00

“Dlouhodobě se nám daří být na zimní období velmi dobře připravení, technika i zaměstnanci jsou po celé zimní období v pohotovosti a vyjíždějí hned, jakmile je to zapotřebí. Díky tomu jsme nezaznamenali žádné větší problémy,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

Poprvé v letošní zimní sezóně vyjížděly sypače do ulic začátkem prosince loňského roku, do konce března pak vyjely celkem třicetkrát. “Spotřebovali jsme 451 tun soli, 114 hektolitrů solanky, 123 tun drti a přes tři tuny ekogritu. Podobné množství posypových materiálů jsme spotřebovali i v předešlých sezónách,” uvedl vedoucí provozovny místních komunikací Vladimír Hurník.
 

Úklid posypových materiálů

Zásoby na každou sezónu činí zhruba tisíc tun soli, kterou technické služby pořizují v letních měsících. Ostatní posypové materiály dokupují v průběhu sezóny podle potřeby. O komunikace se přes zimu starají čtyři velké sypače, pět malotraktorů, tři velké traktory, pět multicar s radlicí a sypačem, šest vozidel pro ruční posyp, pět nákladních aut pro případný odvoz sněhu a tři nakladače.

O tom, že zimní údržba definitivně skončila, svědčí i to, že pracovníci technických služeb uklízí do skladů bedny s posypovým materiálem od schodišť.

Pro Ústeckénovinky.cz Petra Lípová, Technické služby města Chomutova, přisp. organizace.


(lh,usteckenovinky.cz,foto TSmCh)