Svátek má: Radek

Regiony

Velikost textu:

Technické služby Chomutov vyměnily poškozené obrubníky

Technické služby Chomutov vyměnily poškozené obrubníky

Technické služby Chomutov opravily obrubníky u komunikací hned na několika místech, v rámci této činnosti opravily i schodiště.

Ilustrační foto z oprav
15. dubna 2018 - 07:00

“Jedná se o dílčí opravy na místech, kde je to zapotřebí. Tyto práce jsou četnější zjara po zimním období, ale flexibilně se konají po celý rok. Místa oprav vždy vytipují naši zaměstnanci nebo reagujeme na podněty od obyvatel,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.


Foto z oprav

Obrubníky technické služby měnily například v ulicích Blatenská, Winterova, Mostecká, Dostojevského, Tomáše ze Štítného, Fügnerova či Březenecká. “Stávající obruby včetně betonových patek se  vybourávají pomocí kompresoru. Pokud je zapotřebí, rozebere se okolní dlažba nebo vybourá živice. Následně se do nového betonu uloží obruby nové, které jsou zapatkovány. Nakonec je zpět vrácena dlažba nebo položen živičný povrch,” popsal práce vedoucí provozovny místních komunikací Vladimír Hurník.

V rámci oprav obrub opravily technické služby také schodišťové stupně v Maroldově ulici a propadlý povrch u uliční vpusti v Přemyslově ulici.

Pro Ústeckenovinky.cz Petra Lípová, Technické služby města Chomutova, přisp. organizace.


(lh,ústeckenovinky.cz,foto TSmCh)