Svátek má: Emanuel

Regiony

Velikost textu:

Světový den dárců krve připomněli v mostecké nemocnici strážníci

Světový den dárců krve připomněli v mostecké nemocnici strážníci

Světový den dárců krve, který připadá na 14.června, oslovil strážníky Městské policie Most. Přijali výzvu a jako dobrovolní dárci krev darovali hromadně.

Ilustrační foto z akce
17. června 2018 - 07:00

Cílem jejich společné návštěvy mostecké nemocnice bylo dát příklad ostatním a svým činem vyzvat ty, kteří jsou zdraví, ale krev dosud nedarovali, aby se dárci krve stali.

„V řadách strážníků máme 25 pravidelných dárců krve. K nim se přidalo dalších 10 strážníků - prvodárců, tedy lidí, kteří sebrali odvahu a rozhodli se stát pravidelnými dárci krve. Strážníci jsou ideálními dárci, protože jsou v dobré fyzické kondici a bývají zdraví,“ uvedla Veronika Loucká, manažerka prevence kriminality statutárního města Most.


„Iniciativy, s jakou přišla mostecká městská policie, jsou velmi potřebné a chvályhodné. Mostečtí strážníci mohou také inspirovat další dárce, jednotlivce i organizace. Lidé často o dárcovství uvažují, jen jim chybí ten potřebný impulz. A tím by mohla být právě tato akce městské policie. Všem, kdo přišli darovat krev, patří velké poděkování,“ řekla primářkahematologicko – transfuzního oddělení MUDr. Vladimíra Kašková.


V roce 2017 bylo v registrech transfuzních oddělení nemocnic Krajské zdravotní evidováno 13 495 dárců krve.

Pro Ústeckenovinky.cz Krajská zdravotní nemocnice.

(lh,usteckenovinky.cz,foto KZN)