Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Švestková dráha bude v provozu od 1.dubna

Švestková dráha bude v provozu od 1.dubna

Smlouvu o veřejných službách v přepravě cestujících turistické lince T4 platnou do roku 2021 podepsali za Ústecký kraj hejtman Oldřich Bubeníček a za AŽD Praha s.r.o. Zdeněk Chrdle, jednatel společnosti, dne 10. 3. 2017.

Podpis smlouvy
14.březen 2017 - 07:00

Již od 1. dubna letošního roku se mohou cestující svézt každou sobotu, neděli a ve státní svátek nostalgickým vozem na trati linky T4 Lovosice – Most. Ústecký kraj v současné době připravuje zahájení provozu turistických železničních linek.


Ilustrační foto

Jednou z nich je také turistická linka č. T4 Lovosice – Most, na které došlo oproti loňskému roku z důvodu změny vlastníka trati také ke změně dopravce. Novým dopravcem se stala společnost AŽD Praha s.r.o., která je významným ryze českým dodavatelem a výrobcem zabezpečovací, telekomunikační, informační a automatizační techniky, zejména se zaměřením na oblast kolejové a silniční dopravy včetně telematiky a dalších technologií. AŽD Praha s.r.o. plánuje investovat finanční prostředky do trati Lovosice – Most za účelem jejího využití nejen pro provoz turistické železniční linky, ale také pro testování přejezdových zabezpečovacích systémů.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)