Svátek má: Emanuel

Regiony

Velikost textu:

Strážníci odměňují zodpovědné cyklisty

Strážníci odměňují zodpovědné cyklisty

Vzorní cyklisté opět dostávali odměny. Děti, dospělí i celé rodiny jedoucí na kole po cyklostezce podél Labe obdrželi v pondělí odpoledne dárky za správnou cyklistickou výbavu.

Ilustrační foto z akce
3. srpna 2018 - 07:00

V Litoměřicích probíhá i letos v průběhu letních měsíců kampaň Zdravého města Litoměřice a městské policie „Bez přilby už nevyjedu“.

Foto z kontroly

„Cílem preventivní bezpečnostní akce je upozornit děti a jejich rodiče na správné cyklistické vybavení jako předcházení nebezpečí vzniku vážných úrazů při pádu z jízdního kola. Chceme také, aby si byli cyklisté vědomi, že jsou součástí silničního provozu, s čímž se pojí i správné užívání bezpečnostních prvků,“ poukázala na význam akce Irena Vodičková, koordinátorka Zdravého města Litoměřice.

„Na kole jezdím už od 4 let a nikdy nevyjíždím bez přilby,“ sdělila šestiletá Barbora Burianová (viz úvodní foto), která byla strážníkem městské policie a preventistou Robertem Čelkem seznámena s povinnou cyklistickou výbavou. Vzorní cyklisté obdrželi dárky v podobě bezpečnostních reflexních cykloprvků, jako například reflexní vesty, pásky, blikačky apod.

Akci pořádá Zdravé město Litoměřice ve spolupráci s městskou policií v rámci kampaně „Národní dny bez úrazu“. Na zajištění se dále podílely firmy Gerhard Horejsek a spol., s.r.o. a Cyklo & Hobby s.r.o.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto město Litoměřice)