Svátek má: René

Regiony

Velikost textu:

Strážníci dezinfikují parkovací automaty i tlačítka u semaforů

Strážníci dezinfikují parkovací automaty i tlačítka u semaforů

Strážníci Městské policie Litoměřice v těchto dnech kromě jiného také pravidelně dezinfikují parkovací automaty a tlačítka na semaforech u přechodů pro chodce. Snaží se minimalizovat riziko nákazy infekčními chorobami.

Ilustrační foto z akce
26. října 2020 - 07:00

„Dezinfikovat budeme obdobná zařízení po celou dobu epidemie, a to jednou až dvakrát denně. Obdobně by měli postupovat i provozovatelé bankomatů,“ domnívá se Ivan Králik, velitel MP.

Důležitým úkolem těchto dnů je i kontrola nošení roušek, které jsou povinné i v ulicích města. „Lidé vládní opatření většinou dodržují, vědí, kde si ji mají nasadit. Prohřešky řešíme zatím pouze domluvou, což byl třeba případ dvou vedle sebe jdoucích maminek s kočárky,“ říká Ivan Králik.

Městská policie musela před týdnem také řešit vyhrocenou situaci u nemocnice mezi lidmi čekajícími na odběr vzorků kvůli COVID-19. Došlo tam k roztržce dvou cizinců s dalšími klienty a odběrovými pracovníky. Situaci zklidnila až hlídka strážníků, která k incidentu dorazila.„Máme místo pod kamerou a vidíme, jak se lidí chovají, zda dodržují rozestupy a mají nasazené roušky. V naprosté většině bych je pochválil za zodpovědné a trpělivé chování,“ hodnotí situaci velitel městské policie.

Strážníci v nynější druhé vlně epidemie těží ze zkušeností z jara. Ví, na co se zejména soustředit, denně sledují nařízení vlády, a vše tak mohou řešit s větším klidem.


„Obrazně bych situaci přirovnal k povodním. Když přišly v roce 2002, bylo to hektické, učili jsme se, jak vše zvládat. Na ty další už jsme pak byli lépe připraveni a těžili z předešlých zkušeností,“ porovnal dvě náročná období Ivan Králik.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto web města Litoměřice)